Výhodné bydlení

Výhodné bydlení

Samozřejmě, že neexistuje žádné právo na to bydlet ve vlastním. To by snad nebylo ani realistické. Nicméně ještě relativně donedávna bylo možné koupit si vlastní bydlení, když člověk opravdu chtěl a byl spořivý. Navíc i hypotéky byly docela snadno k mání a se skvělým úrokem. V době, když i malá garsonka na malém městě může stát i přes milion, se to šetří na nějaké bydlení hodně špatně. Navíc ani hypotéky už nejsou ani zdaleka tak výhodné jako kdysi. Nejedná se o dobu, kdy by snad koupě bytu byla úplně ideálním řešením.

Malá chatka

A co tedy řešením je? Pro většinu lidí asi bydlení v nájmu. Není to žádná katastrofa, i když i nájemné obecně dost podražilo. Daleko rozumnější je však si pořídit nějaké vlastní, cenově zajímavé bydlení. Jak již bylo řečeno o pár řádků dříve, standardní byt to být nemůže. Ten se dnes nedá sehnat levně. Co však stále docela levné je, to jsou celoroční mobilní domy. A to i ty nejnovější generace.

Mají minimum slabin

Mobilní domy stále mnoho lidí pokládá pouze o jakousi odnož maringotek, nicméně to není ani zdaleka pravda. Pochopitelně, že některé menší verze mohou takto vypadat, ale nejmodernější modely jsou skutečně už někde jinde než typy před dvaceti třiceti lety. jsou nejen daleko lépe vybavené, ale rovněž poskytují svým obyvatelům i mnohem více místa k žití. Byty v činžácích jsou sice v tomto ohledu stále lepší, avšak také často i násobně dražší. A cena je při dnešních cenách zcela zásadním faktorem.

Mince poblíž domku

Výhodou mobilních domů rovněž je, že se nejedná o stavby. Ano, dokáží poskytnout prakticky stejné bezpečí a komfort jako jiné druhy obydlí, ale zákon je jako budovy prostě nebere. Zní to sice jako nevýhoda, ale opak je pravdou. Vzhledem k tomu se na ně nestahuje celá řada nařízení, které je nezbytné dodržovat. Tento druh bydlení si tak můžete postavit v podstatě na jakýkoliv pozemek. Nemusíte disponovat drahou stavební parcelou.