Rubrika: Zboží
Posted on

Utíkat od sluníčka, jen proto, že jsme slyšeli všechno možné o onemocnění a dalších pohromách je naprostý nesmysl. Dermatologové stále intenzivněji poučují veřejnost o prevenci před rakovinou kůže. Navíc v drogeriích a specializovaných prodejnách můžeme zakoupit mnoho různého zboží, které nám pomůže zvládnout slunné dny. Ačkoliv se to někomu nemusí líbit, tak slunce k životu potřebujeme. Přináší nám pocit psychické pohody a sluneční záření má zase význam v syntéze vitamínu D. Pokud si chceme zajistit dostatečné množství vitamínu D, tak nám stačí pouhých 15 minut na sluníčku. Lepší je, ale vynechat polední hodiny a navíc nepodceňovat vhodné přípravky na ochranu kůže.
ochrana před sluncem.jpg

Užíváme si sluníčko

Stačí být na prudkém slunci pouhých 10 minut a naše pokožka bude reagovat zarudnutím kůže. Důležité je si vybírat zboží s vhodným SPF – což znamená ochranný sluneční faktor. Jen pro zajímavost je pro dospělého člověka dobré nanést na svoje tělo zhruba 2x 2cl. Ve skutečnosti ho nanášíme na tělo mnohem méně.

          U moře – určitě první dny je nutný krém s SPF 50+, později můžeme použít i s menší hodnotou.

          Ve městě – ani zde bychom to neměli podceňovat. Toulky historickým centrem, po památkách, ale i menší občerstvení na terase může způsobit, že se rychle spálíme. I když se může zdát, že se pohybujeme ve stínu. Použít SPF 25 bude dostačující.

          Na horách – turistika je super a musíme si uvědomit, že zde budeme stoupat do výšin a s každými 300 metry se zvyšuje intenzita záření o 4 %. I zde se vyplatí SPF 50+. Samozřejmě je lepší použít voděodolný přípravek, protože je zároveň odolný proti potu.
opalovací krémy.jpg

          Pro běžný pracovní den – nesmíme podcenit ani tyto podmínky. Celý den jsme zavření v kanceláři nebo jezdíme v autě, ovšem to nám ochranu před sluncem nezaručí. Sklo sice blokuje většinu UVB paprsků, ale UVA paprsky se zastavit nedají a proniknou i přes sklo. Ochrana krémem je také na místě.

Po opalování je nutné pokožku zklidnit, hydratovat a regenerovat.

Číst dále
Posted on

Helma má však své opodstatnění a naštěstí stále více lyžařů přichází na to, že úrazy hlavy na sjezdovce mohou být fatální. Můžete být totiž vynikající lyžař, který si svah brázdí krátkými obloučky při okraji sjezdovky, ale stačí jeden zbloudilý začátečník, který Vám nečekaně zkříží cestu, a srážka s ním nemusí dopadnout dobře. Zvlášť tehdy, připlete-li se do cesty nějaký strom.  Statistiky dokládají, že lyžařská helma snižuje riziko úrazu hlavy u lehčích úrazů zhruba o 50 procent a u těžkého úrazu dokonce o 85 procent.
lyžařské brýle
 
Od věci nejsou ani lyžařské brýle, které chrání oči před slunečními paprsky, před působením mlhy, sněhových a dešťových srážek a před odletujícím zmrzlým sněhem. Ideální je zkombinovat helmu i brýle jako jeden funkční celek.

Helmy s brýlemi si musí rozumět

Pokud se budete rozmýšlet jakou helmu pořídit, vybírejte spolu s ní zároveň i brýle. Obojí si totiž nemusí mezi sebou rozumět a je nutné vyzkoušet helmu a brýle současně. Dokonce ani u shodných výrobců nemusí brýle k helmě pasovat. Nesmí vás nikde tlačit, zvlášť na nose, a mezi horní obrubou brýlí a helmou nesmí být mezera. Ideálním řešením je helma s integrovaným obličejovým štítem.
lyžařská přilba

Helmy pro rekreační lyžování i pro výkonnostní sportovce

Při výběru přilby se řiďte zásadou, že musí padnout naprosto perfektně. Příliš volná přilba vás dostatečně neochrání a naopak v těsné přilbě budete postrádat komfort. Vhodnou velikost poznáte tak, že i nezapnutá přilba na hlavě sedí pevně, a to i v předklonu.
lyžař s výbavou
 
Každá helma musí být certifikována podle normy ČSN EN 1077 (832164), případně podle dalších nově vydaných norem. Při výběru helmy sledujte několik základních parametrů, které by Vás měly zajímat:
 
Celoskeletová přilba s tvrdým uchem je vhodná spíš pro sportovní lyžaře, dá se k ní připnout i chránič brady. Přilba s měkkým uchem je lehčí a komfortnější a je určena hlavně méně zdatným lyžařům.
Helma by měla mít odvětrávací otvory kvůli cirkulaci vzduchu, aby se hlava příliš nepotila. Otvory jsou buď otevřené, nebo se dají v případě nepříznivých povětrnostních podmínek regulovat, nebo úplně uzavřít. Uzavíratelné otvory uvítají hlavně milovníci freeride a vyznavači rychlé svižné jízdy.

Číst dále

V práci trávíte minimálně osm hodin denně, pět dní v týdnu Nezřídka i více. Pro Čechy jsou přesčasové hodiny naprostou samozřejmostí a celkem nic se s tím nedá dělat.
Co by měl zaměstnavatel zajistit? Samozřejmě, aby se Vám dobře pracovalo:
To znamená zajistit přiměřenou finanční motivaci, případně také zaměstnanecké benefity v podobě stravného, sick days, dovolené navíc. Ale to samozřejmě není vše. Důležité je také zajistit kvalitní pracovní prostředí. Když už člověk v kanceláři tráví tolik času, měl by se tam dobře cítit. To znamená mělo by to v kanceláři vypadat tak nějak k světu. Nikdy byste neměli podceňovat interiér. Mimo jiné je to Vaše vizitka. Samozřejmostí by mělo být také kvalitní a prvotřídní vybavení. To znamená kvalitní stůl, ergonomickou klávesnici u počítače a především kvalitní kancelářské židle.
lampa u stolu

Prvotřídní vybavení kanceláře i zasedací místnosti

Na kvalitních kancelářských židlích byste jako zaměstnanec opravdu neměl šetřit. Uvědomte si, že nepohodlí se velmi rychle projeví také na produktivitě práce Vašich zaměstnanců. Výhodou je, že pořízení prvotřídních kancelářských židlí či kancelářských křesel rozhodně nemusí být příliš nákladné vzhledem k tomu, že toto zboží bývá velmi často v akcích a proto je můžete pořídit za cenově zvýhodněné ceny.
otáčecí židle
Pokud jste v pozici zaměstnance a Vaše kancelářské židle opravdu už dlouhodobě dosluhují, neostýchejte se a požádejte svého nadřízeného o nápravu. Vyberte si k tomu vhodnou chvíli, kdy bude nakloněný dialogu a řekněte mu na rovinu, že situace je nepřijatelná. Nebude od věci, když si vezmete na pomoc některé kolegy, aby věděl, že se nejedná o nějaký ten vrtoch.
Samostatnou kapitolu pak představují konferenční židle. Určitě pořádáte porady a určitě pořádáte pracovní schůzky se svými klienty. Je tedy žádoucí mít zasedací místnost vybavenou skutečně dokonale a rozhodně nic ani trochu nepodceňovat, byli byste sami proti sobě.

Číst dále

Jsou rodiče, kteří chodí pravidelně se svými dětmi na dětské hřiště, protože mají pocit, že právě na daném hřišti dané dítě přijde na jiné myšlenky a je možné, že se také trochu unaví. Rodič během čekání na to, až se dané dítě unaví, si kolikrát přečte nějaké novinky, nebo si dopřeje něco dobrého. Ve výsledku může chození na dětské hřiště vyhovovat jak rodiči, tak dokonce i dítěti.

Jsou ale rodiče, kteří by byli nejraději, pokud by jejich dítě mělo své vlastní dětské hřiště. Něco takového je určitě možné zařídit a to zejména u těch, kteří bydlí v rodinném domě a mají zahradu. Určitě se minimálně někde v rohu zahrady najde místo, kde by bylo možné takové dětské hřiště realizovat.

malá dívka

Zajímavé je například dětské hřiště tři a více věží https://www.detskahriste.cz/detske-hriste-tri-a-vice-vezi/. Určitě se i vy na něco takového můžete podívat, pokud by vás to zaujalo. Je možné, že se právě tohle hřiště rozhodnete vašemu dítěti pořídit. Pokud ale člověk bydlí v bytě, pak půjde jen velmi těžko pro dítě nějaké to dětské hřiště zařídit. Člověk by se tak maximálně mohl podívat po něčem, co působí podobně a co je určeno do bytu. Rozhodně ale od toho člověk nesmí čekat nic velkého, protože to opravdu nic velkého nebude.

malý chlapec

Mnohým dětem stačí ke spokojenosti málo a to dokonce i dětské hřiště. Je možné, že kdybyste vašemu dítěti něco takového pořídili, pomalu celý den byste jej neviděli, protože by si celý den jen hrálo, což mnozí rodiče ocení. Mnohdy to jde udělat tak, že pokud vaše dítě z něčeho takového už vyroste a nebude si s něčím takovým hrát, můžete něco takového zkusit prodat, protože se určitě najde rodič, který bude chtít svému dítěti něco takového pořídit. Určitě se tedy nebojte toho, že byste se poté něčeho takového nezbavili, protože je mnoho těch, kteří o něco takového skutečně projeví zájem. Sami uvidíte, že pokud se rozhodnete vašemu dítěti něco takového pořídit, bude z toho velmi nadšené a je opravdu možné, že jej celé dny ani neuvidíte, protože si bude na daném hřišti hrát.

Číst dále

Marně sháníte umělé květiny, které by se vám líbili? Ceny nejsou zase až tak přijatelné, a tak si marně lámete hlavu nad tím kde je sehnat? Vítejte u nás! Své příbuzné máte již na onom světě, ale stále jste na ně nikdy nezapomněli. Staráte se s péči o hrob, ale ceny umělých květiny jdou stále nahoru, ale vy si přejete, aby na daném hrobě to bylo vše čisté a krásně nazdobené, protože si vždy vzpomenete. Jenomže kde v dnešní době seženete umělé květiny v květináči na hrob za přijatelnou cenu, která nezruinuje váš rozpočet na další měsíc? Pokud jste navíc v důchodu tak moc dobře víte, že musíte šetřit.

hřbitov

Proto vám již dnes můžeme nabídnout krásné produkty od nás, které se vám budou líbit, a navíc za ně zaplatíte skutečně málo. Jestliže tomu nevěříte tak zavítejte již dnes k nám a přesvědčte se sami. V dnešní moderní a uspěchané době mnoho lidí zapomíná na své předky, kteří pro ně budovali ať už rodinný dům, ve kterém bydlí se svými dětmi, anebo něco jiného. Proto je dobré si na ně vzpomenout nejen na svátek zemřelých, ale také celoročně kdy si i my připomene co pro nás dané osoby znamenaly a také jim náležitě poděkovat. Nemáme v naší nabídce jen tyto produkty, ale i spoustu dalšího co se hodí pro chladné večery.

květiny

Musíme si zpříjemnit i dobu kdy jsme zdraví a užívat si tak náš život. Proto si můžete z našimi produkty vyzdobit svou domácnost a udělat si i třeba nový koutek jen pro sebe kde si budete vyrábět to co vás skutečně baví. Nebo snad marně sháníte dárky pro svou rodinu nebo kolegu či kolegyni do práce? U nás najdete i bižuterii, ze které si vybere naprosto každý. Jestliže víte, že vám dlouho nevydrží klasické živé květiny tak si můžete u nás zakoupit ty umělé, které vám budou dělat radost, a přesto budou vypadat zcela jako ty živé. Ano je tomu skutečně tak, za dobrou cenu u nás nakoupíte spoustu věcí, které se vám rozhodně budou líbit. Kdo si neví rady ten také může nám napsat a my mu jeho dotaz rádi zodpovíme, protože jsme tu pro naše stávající, ale také i nové zákazníky. Těšíme se již dnes na vaše objednávky.

Číst dále

Jestliže vlastníte velký rodinný dům se zahradou a máte rádi soukromí, tak je nezbytnou věcí vystavět plot, který vám ho poskytne. Právě rodinný dům by měl být zárukou bezpečí a měli byste se cítit na jeho pozemku i uvnitř v bezpečí. Ačkoliv se to nezdá, tak právě plot, vám poskytne ten správný pocit bezpečí a ochrany. V dnešní době si člověk musí dávat pozor na všechno a oplocení je tak velice důležité. Samozřejmostí je, že k plotu by měla náležet i vjezdová brána a branka, která zamezí vniknutí nežádoucích lidí. Pokud sháníte spolehlivou a kvalitní firmu na výstavbu plotu a vjezdových bran, tak neváhejte a obraťte se na betonové ploty Montazmpc.

betonové ploty

Tato firma má dlouholetý přehled ohledně stavby betonových plotů a vjezdových bran. Za jejich působnost nainstalovali nespočet těchto bran, a to jak už posuvné, tak brány dvoukřídlé. Betonové ploty nejen dodávají, ale také instalují a nebudete tak mít žádnou práci navíc. S firmou se dá domluvit i na zajímavé službě, a to je odklizení plotu starého.

betonové ploty

Ten firma odklidí a odveze na odpadní dvůr, nebo skládku a nemusíte složitě zajištovat kontejner a další pracanty na odklízení. Díky dlouholeté působnosti na trhu mají perfektní výběr, co se týče dekoru betonových plotů, a to s možností jednostranného či oboustranného vzoru. Ukázku pobavenosti betonových vzorů najdete na jejich stránkách, stejně tak i ceník. Je zde nespočet vzorů a vybere si zde snad každý, komu se betonové ploty aspoň trošku líbí. Věřte, že pokud zvolíte betonový plot, tak vás jedině překvapí a jen těžko na něm budete hledat nějaké nedostatky. Ba naopak najdete mnoho výhod, které si během let zamilujete, ať už to je dlouhá životnost, nebo jejich nádherný vzhled. Podívejte se tak na jejich internetové stránky a staňte se dalším zákazníkem, který má plot, který za to stojí.

Číst dále

Jistě se stalo každému člověku, že nebo ten den prostě usnout. Nešlo mu takzvaně večer normálně zabrat. Mně se tohle stalo několikrát. A nemusí to být hlavně důvod k obavám, že je třeba člověk opravdu hodně a vážně nemocný. Většinou, když já nemohu usnout, tak je to tím, že jsem ve stresu. A věřte mi nebo ne, ale já trpím stresem opravdu hodně často. Protože taky můj syn je autista, ale taky má ještě ADHD, takže z toho mám někdy takové nervy, že vůbec nevím, co mám dělat. Nebo taky nevím, jak bych se uklidnila. Proto mi lékař ze začátku předepsal nějaké přírodní antidepresiva, která jsem ale stejně i tak špatně snášela.

Čaje mám ráda.

Trápilo mě to. Takže jsem šla za nějakým homeopatem, který mi doporučil čaj na spaní. Byla jsem opravdu nadšená, že mi předepsal čaj na spaní, protože je to přece jenom lepší než cpát do sebe nějaké různé léky, o kterých vy sami samozřejmě nic nevíte. Opravdu špatně se mi spalo, takže jsem byla nakonec nadšená a taky potěšena, že jsem léky od psychologa a vysadila, takže jsem potom pila už pouze jenom čaj na spaní. A vím, že třeba mi někdo věřit ani nebude, ale mě tento čaj na spaní opravdu pomohl. Protože krásně se po něm spí a pokud budete čaj užívat během dne, a ne jenom na spaní, tak bude takoví klidnější.

Piji čaj na spaní.

Ani si už nepamatuji, co všechno v tom čaji bylo, ale, že vím, že tam byla třezalka a meduňka, přesně takové rostliny, které uklidní člověka. Takže pokud i vy toužíte po nějakém kvalitní čaj na spaní, koukněte se na webovou stránku darka-shop.cz, kde najdete opravdu plno kvalitních a čerstvých čajů, a to taky sypaných čajů. A podle mého názoru je vždycky na prvním místě lepší vyzkoušet nějako lepší preparáty než léky, jako je třeba kvalitní čaj na spaní, který vás uspí tak, jako kdybyste spali na obláčku. Mě čaj na spaní hodně pomohl a jsem za to ráda.

Číst dále

Najít kvalitní, originální a něco říkající dárek není vždy lehké. Ale skvělou a tradiční volbou bývají právě šperky. Šperk totiž můžete darovat jak ženě, tak muži i dítěti. Šperky nestárnou, vydrží roky. Jsou tak skvělou volbou i na velmi důležité události. Na významné narozeniny, životní jubilea. Třeba k ukončení studia, k zásnubám, ke svatbě, k maturitě, ale také třeba k narození dítěte.

náramek z lásky

Je dobré zjistit, co osoba má ráda. Jaký materiál i jaký styl šperků. Někdo má rád decentní, nenápadné šperky někdo naopak velmi výrazné a velké šperky. Můžete vybrat šperky ve zlatnictví, ale také si nechat vyrobit originální šperk přímo na zakázku. U šperků na zakázku máte samozřejmě skoro volnou ruku v tom, co si necháte vyrobit. Můžete tak vyrobit daný šperk přímo pro danou osobu. Může to tak být něco, co má osoba ráda, co ji charakterizuje, co vás spojuje. Je možné také udělat šperk v podobě třeba řetízku či náramku na ruku se jménem. Může jít o jméno obdarované osoby, o jméno milující osoby nebo třeba jméno dítěte.

náramky na ruku

Takový šperk se pak krásně hodí třeba k narození dítěte. Šperk se jménem dítěte můžete tak muž dát svoji ženě po porodu. Je to krásná připomínka významné události. Šperk se jménem se hodí klidně i na narozeniny či významné události dvou lidí, který pojí milostný vztah. Šperk se jménem lze dát i svému dítěti. Šperky jsou tu od nepaměti. Jsou krásné, zdobí, dělají radost a pojí se s nimi i mnoho emocí. Šperkem lze tak vyjádřit mnoho citů. Díky tomu šperk není jen obyčejný dárek, ale má i svoji citovou hodnotu. Proto se i šperky dávají na významné události. Ale dají se dát i jen tak, z lásky, jako poděkování. A i tím vyjadřujeme emoce. Že máme daného člověka rádi, že si ho vážíme, ceníme, že mu děkujeme, že na něho myslíme. Šperk tak je velmi praktickým, originálním i tradičním dárkem.

Číst dále

Co vám přinese tento sport

Lépe se poznáte – badminton je ideální hra pro seznamování v rámci partnerského vztahu. Jde totiž o to, že se tu uvolníte, přijdete na jiné myšlenky a budete při hře více přirození a méně strojení. Lidé se poznávají nejlépe právě v takovýchto situacích, kdy si připadají neohrožení, v bezpečí a také nejsou pod dozorem či zorným úhlem pozorovatelů, kteří si dotyčného kriticky měří.

košíček na badminton

Zlepší se mezilidská komunikace – hra může přispět i k uvolnění napjatějších vztahů v rodinách nebo v zaměstnání, s badmintonem si snáze uvědomíte, že život je stejně jen taková hra, a že není cílem být mrzout a neustále napnutý, jako struna, ale naopak být volný a užívat si svého vlastního já, milovat jej a milovat také všechny ostatní, bez podmínek.

rakety a košíčky na badminton

Antistres – proti stresu si pořizujeme různé míčky, plastelínu, figurky, natahovací pásky a gumy, masážní přístroje a někdy také sáhneme po antidepresivech. Nežli zvolíte cestu skrze medikamenty, zkuste se raději více hýbat. Běžte se ven projít na čerstvý vzduch a vezměte s sebou badmintonové rakety. Badminton si můžete s plastovými košíčky zahrát, kde vás napadne, a odkud vás nikdo nevyžene, např. ze soukromého pozemku. V zásadě to půjde před domem na trávníku, na písečné pláži, u rybníka, u přehrady, na chalupě a třeba i na horské louce.

Možná shodíte i nějaké to kilo navíc – nadváha nepřináší nikomu z nás nic dobrého, a zbavit se nějakého kila podkožního tuku je jen ku prospěchu. Badminton není sice posilovna nebo atletický stadion, ale když se mu věnujete cílevědomě, uvidíte, že se výsledky vašeho snažení dostaví. Chce to jen zlepšit jídelníček a vyřadit z něj cukrovinky, uzeniny a obecně výrobky z bílé necelozrnné mouky a rafinovaného cukru. K badmintonu pak můžete přidat i jízdu na kole, plavání, turistiku, a můžete to zkusit i na zahradní trampolíně.

Číst dále

Zdravé mlsání je poslední dobou čím dál populárnější. Spojuje oblibu lidí dopřát si něco dobrého, ale zároveň se vyhnout zbytečné chemii, a nezdravým požitkům. Pokud rádi objevujete nové chutě, a čas od času někoho obdarujete nějakým tím zdravějším mlsáním, pak musíte vyzkoušet tyto dobrůtky.

Marmeláda z muchovníku

Muchovník olšolistý, aneb indiánská borůvka, je skvělým zdrojem hořčíku, draslíku, vápníku, obsah vitamínu C v něm je vyšší než například u pomerančů, nebo kiwi, využívá se jako antioxidant, je vhodný i pro diabetiky, a také pro prevenci proti rakovině. Ne nadarmo tedy patří mezi super potraviny. Jeho nesporným bonusem je však i skvělá sladkokyselá chuť, kterou můžete zaznamenat například muchovník marmeláda. Lze ji namazat na chleba, použít jako náplň palačinek, přidat do bílého jogurtu, nebo ji mlsat jen tak po lžičkách.

croisanty a marmeláda

Bio shot

Už jste slyšeli o dobrotě zvané Bio shot? Jedná se o koncentrovanou ovocnou šťávu, která obsahuje obrovské množství vitamínů, a používá se například po cvičení, nebo jako vitamínový nápoj. Pije se obvykle po panácích, a už dva panáky denně vám pomohou s budováním imunity, detoxikací těla a organismu. Svým způsobem funguje jako energetický nápoj, ale bez nezdravých látek a toxinů. Vychutnat si jej můžete například v kombinaci zázvor a citrón, zázvor a rakytník, nebo zázvor a malina.

Špaldové těstoviny

Těstoviny jsou oblíbenou přílohou, kterou využívá většina domácností k omáčkách, masu, nebo k zapečení. Mnoho lidí se však rádo vyhne chemickému složení, a volí zdravější varianty. Tou nejlepší jsou pak špaldové bezvaječné těstoviny, které obsahují vlákninu i rostlinné bílkoviny. Ať už zvolíte nudle, kolínka, nebo třeba penne, jistě si vychutnáte tuto dobrotu s lehce oříškovou chutí.

příprava špaget

Bio bio a bio

Pokud si rádi užíváte chutných bio dobrot, vyhněte se obchodním řetězcům, kde se velké množství potravin tváří jako bio, ačkoliv je v nich přidaná chemie, a ještě k tomu se prodávají za přemrštěné ceny. Zdravé dobroty nakupujte od farmářů, ve zdravé výživě, nebo z pohodlí domova na e-shopu Koldokol.

Číst dále