Rubrika: Zboží

Co vám přinese tento sport

Lépe se poznáte – badminton je ideální hra pro seznamování v rámci partnerského vztahu. Jde totiž o to, že se tu uvolníte, přijdete na jiné myšlenky a budete při hře více přirození a méně strojení. Lidé se poznávají nejlépe právě v takovýchto situacích, kdy si připadají neohrožení, v bezpečí a také nejsou pod dozorem či zorným úhlem pozorovatelů, kteří si dotyčného kriticky měří.

košíček na badminton

Zlepší se mezilidská komunikace – hra může přispět i k uvolnění napjatějších vztahů v rodinách nebo v zaměstnání, s badmintonem si snáze uvědomíte, že život je stejně jen taková hra, a že není cílem být mrzout a neustále napnutý, jako struna, ale naopak být volný a užívat si svého vlastního já, milovat jej a milovat také všechny ostatní, bez podmínek.

rakety a košíčky na badminton

Antistres – proti stresu si pořizujeme různé míčky, plastelínu, figurky, natahovací pásky a gumy, masážní přístroje a někdy také sáhneme po antidepresivech. Nežli zvolíte cestu skrze medikamenty, zkuste se raději více hýbat. Běžte se ven projít na čerstvý vzduch a vezměte s sebou badmintonové rakety. Badminton si můžete s plastovými košíčky zahrát, kde vás napadne, a odkud vás nikdo nevyžene, např. ze soukromého pozemku. V zásadě to půjde před domem na trávníku, na písečné pláži, u rybníka, u přehrady, na chalupě a třeba i na horské louce.

Možná shodíte i nějaké to kilo navíc – nadváha nepřináší nikomu z nás nic dobrého, a zbavit se nějakého kila podkožního tuku je jen ku prospěchu. Badminton není sice posilovna nebo atletický stadion, ale když se mu věnujete cílevědomě, uvidíte, že se výsledky vašeho snažení dostaví. Chce to jen zlepšit jídelníček a vyřadit z něj cukrovinky, uzeniny a obecně výrobky z bílé necelozrnné mouky a rafinovaného cukru. K badmintonu pak můžete přidat i jízdu na kole, plavání, turistiku, a můžete to zkusit i na zahradní trampolíně.

Číst dále

Zdravé mlsání je poslední dobou čím dál populárnější. Spojuje oblibu lidí dopřát si něco dobrého, ale zároveň se vyhnout zbytečné chemii, a nezdravým požitkům. Pokud rádi objevujete nové chutě, a čas od času někoho obdarujete nějakým tím zdravějším mlsáním, pak musíte vyzkoušet tyto dobrůtky.

Marmeláda z muchovníku

Muchovník olšolistý, aneb indiánská borůvka, je skvělým zdrojem hořčíku, draslíku, vápníku, obsah vitamínu C v něm je vyšší než například u pomerančů, nebo kiwi, využívá se jako antioxidant, je vhodný i pro diabetiky, a také pro prevenci proti rakovině. Ne nadarmo tedy patří mezi super potraviny. Jeho nesporným bonusem je však i skvělá sladkokyselá chuť, kterou můžete zaznamenat například muchovník marmeláda. Lze ji namazat na chleba, použít jako náplň palačinek, přidat do bílého jogurtu, nebo ji mlsat jen tak po lžičkách.

croisanty a marmeláda

Bio shot

Už jste slyšeli o dobrotě zvané Bio shot? Jedná se o koncentrovanou ovocnou šťávu, která obsahuje obrovské množství vitamínů, a používá se například po cvičení, nebo jako vitamínový nápoj. Pije se obvykle po panácích, a už dva panáky denně vám pomohou s budováním imunity, detoxikací těla a organismu. Svým způsobem funguje jako energetický nápoj, ale bez nezdravých látek a toxinů. Vychutnat si jej můžete například v kombinaci zázvor a citrón, zázvor a rakytník, nebo zázvor a malina.

Špaldové těstoviny

Těstoviny jsou oblíbenou přílohou, kterou využívá většina domácností k omáčkách, masu, nebo k zapečení. Mnoho lidí se však rádo vyhne chemickému složení, a volí zdravější varianty. Tou nejlepší jsou pak špaldové bezvaječné těstoviny, které obsahují vlákninu i rostlinné bílkoviny. Ať už zvolíte nudle, kolínka, nebo třeba penne, jistě si vychutnáte tuto dobrotu s lehce oříškovou chutí.

příprava špaget

Bio bio a bio

Pokud si rádi užíváte chutných bio dobrot, vyhněte se obchodním řetězcům, kde se velké množství potravin tváří jako bio, ačkoliv je v nich přidaná chemie, a ještě k tomu se prodávají za přemrštěné ceny. Zdravé dobroty nakupujte od farmářů, ve zdravé výživě, nebo z pohodlí domova na e-shopu Koldokol.

Číst dále

Rybářská sezóna se se začátkem jara neúprosně blíží a tak by bylo dobré se vybavit pořádným nářadím. Nezapomeňte, že kromě prutu jsou i navijáky stěžejní! Chystáte se na ryby a nevíte jaký naviják zvolit? Záleží na tom, jaký druh ryb se chystáte lovit. Není totiž naviják jako naviják. Jejich nabídka na trhu je tak obrovská, že výběr sahá od navijáku na kapry až po navijáky v cizokrajných vodách.

Naviják

Pochopitelně je také dobré se zaměřit, kromě výběru lovné zvěře, na brzdu navijáku. Na výběr máte ze čtyř druhů a to přední, zadní, bojovou a naviják s volnoběžkou tzv. baitrunner. I technická stránka je podstatná, proto prosím pozor na kvalitu ložisek, hmotnost, odolnost a modernost technologie. Mezi nejmodernější technologie lze bezpochyby zařadit navijáky značek Daiwa, Tica, Cormoran, Spro a japonská značka Daiwa.

Mezi navijáky Daiwa Mlsport se můžeme setkat s Ballistic 2500D-XH, což je naviják s kapacitou 150 m – 0,28 mm, 6 ložisky a hmotností 180 g. Při užití je výhodou mag sealed (tzn. magnetický olej), který se postará o hladký chod. Využít jej můžete především ve slané vodě, proti které je naviják odolný stejně jako proti písku. Další v nabídce je naviják Tanacom 500. Jedná se o těžší naviják o hmotnosti 750 g, pouze se třemi ložisky a kapacitou 420 m – 0,37 mm. Jak již popis napovídá, je to celé v elektrickém provedení ideální pro lov v odlehlých a hlubokých končinách například v Norsku.

Rybaření na moři

Z dalších je možno vyjmenovat Exceler LT 2000, Exceler LT 2500, Exceler LT 4000-C, Exceler LT 3000-C, Exceler LT 5000-C, Exceler LT 3000-CXH, Exceler LT 2500-XH, Ballistic EX LT 4000D-C, BG 3500, BG 3000, BG 8000, GS 4000LTD, BG 4000, BG 2000, BG 5000, Crossfire 4000 LT, Crossfire 3000 LT, Black Widow 25A, Crossfire 2000 LT, BG 2500, Lagua LT 3000 a mnoho dalších.

Pro uvedené navijáky je nejtypičtějším prostředím to cizokrajné, proto využijte jejich jedinečných schopností.

Číst dále

Co je svařované trubka

Jde o ocelovou trubku, která se používá ve stavebnictví. Svařované trubky se vyrábí těmito technologickými procesy svařování za studena, svařování za tepla.

Svařované trubky se dál dělí podle způsobu výroby:

  • podélně svařované hladké trubky,
  • podélně svařované kalibrované trubky,
  • ocelové trubky tažené za studena přesně.

Svařovaná ocelová trubka

Z jakého materiálu se vyrábí ocelové trubky?

Překvapivě se ocelové trubky vyrábí z neušlechtilé oceli přesně dané jakosti (11 343 nebo 11 373).

Podélně svařované hladké ocelové trubky se vyrábí válcováním ocelových pásů za tepla tím způsobem, že se ocelové pásy zatočí do tvaru trubky a svaří. Tento typ svařovaných trubek se vyrábí buď žíhané, nežíhané nebo pozinkované.

Kalibrované trubky podélně svařované se taktéž vyrábí z ocelových pásů. Používají se mořené, studené nebo pozinkované pásy. Tento typ trubek se používá v nábytkářském odvětví, v odvětví výroby radiátorů nebo v automobilovém průmyslu.

Tažení ocelových trubek za studena je důležité, protože se ocelová trubka protáhne průvlakem, tím se konce trubky vlivem lisu zmáčknou oba konce. Používají se nejvíce ve strojírenství, energetickém odvětví nebo v automobilovém průmyslu.

Je jeden způsob svařování trubek?

Možností svařování ocelových trubek je více způsobů, například:

  • podélně elektricky svařované (možnosti svařování – obloukové svařování, svařování indukčním proudem, svařování laserem, svařování plasmou a svařování elektronovými paprsky),
  • spirálově svařovaná spirála (jedná se o obdobný způsob, jako elektricky svařované, pouze dochází k válcování ocelové pásky do tvaru spirály; spirálově svařená trubka je snadno poznatelná svým žíháním).

Svařovaná ocelová trubka

Co vše ovlivňuje správné vlastnosti ocelových trubek?

Ocelové trubky ovlivňuje nejen metoda výroby, ale i vnitřní průměr, tloušťka stěny, vnější povlak (např. ochrana před korozí) a možnost perforace.

Shrnutím můžeme říci, že jsou ocelové trubky potřebné pro mnoho odvětví a každý způsob výroby svařováním má své opodstatnění. Své o tom ví odborníci z MTZ-servisu.cz

Číst dále

Ne každý má to štěstí a vlastní byt či domek. Mladí lidé na začátku vztahu volí možnost pronájmu bytu, nebo podnájmu. Jde jim o to zkusit, jestli to bude fungovat, a tak vybavení toho,,jejich” bytu obsahuje jenom ty nejzákladnější věci.

Když ale po nějakém čase https://www.podnikatel.cz/clanky/nejcastejsi-chyby-ve-fakturaci/ zjistí, že by to šlo, a hlavně fungovalo udělají dost vážné rozhodnutí a tím je povětšině společné bydlení ve vlastním domě nebo bytě. Je to samozřejmě i otázka peněz. A tak následují příslušné kroky k uskutečnění cíle.

stolek z palety

Asi většina z vás mi dá zapravdu, že je to nepopsatelný pocit poprvé odemknout dveře bytu a vědět že jste vlastník. Nevadí, že byt je úplně prázdný, protože na jeho zařizovaní máte týdny, měsíce, roky. Nic a nikdo na vás netlačí. Všichni víme že toho času při práci je málo, a někdy člověk přijde z práce tak unaven, že se mu nechce ani přemýšlet. Dá se to o víkendu a dovolené.

Když máte v bytě základní věci jako chladnička, pračka, postel a televize máte už skoro vyhráno, ještě by to chtělo nějakou tu skříň a stolek. Ten si myslím že je dost podstatný hlavně když si chcete v obýváku u telky vypit kávu nebo sníst večeři. My bychom vám rádi alespoň trochu ušetřili čas a kliknutím na link v tomhle článku vám představili konferenční stolky z masívu. Okamžitě se vám zobrazí pestrá a rozmanitá nabídka.

káva na stolku

Možná chcete jen nějaký obyčejný. Nebo když třeba rádi louskáte křížovky a čtete časopisy tak i takový se zásuvkami, kam si pak můžete křížovku, knihu nebo časopis odložit. Nu, každý stolek obsahuje popis a parametry, takže si můžete v klidu domova zkusit představit, jak by daný předmět vypadal u vás v obyváku a po schválení všemi členy rodiny, co na začátku není až takový velký počet většinou dva, s radostí a nadšením kliknout na zmíněný link a objednat si tenhle doplněk, který bude ozdobou vašeho bytu. Využití je myslím maximální.

Číst dále
Posted on

Utíkat od sluníčka, jen proto, že jsme slyšeli všechno možné o onemocnění a dalších pohromách je naprostý nesmysl. Dermatologové stále intenzivněji poučují veřejnost o prevenci před rakovinou kůže. Navíc v drogeriích a specializovaných prodejnách můžeme zakoupit mnoho různého zboží, které nám pomůže zvládnout slunné dny. Ačkoliv se to někomu nemusí líbit, tak slunce k životu potřebujeme. Přináší nám pocit psychické pohody a sluneční záření má zase význam v syntéze vitamínu D. Pokud si chceme zajistit dostatečné množství vitamínu D, tak nám stačí pouhých 15 minut na sluníčku. Lepší je, ale vynechat polední hodiny a navíc nepodceňovat vhodné přípravky na ochranu kůže.
ochrana před sluncem.jpg

Užíváme si sluníčko

Stačí být na prudkém slunci pouhých 10 minut a naše pokožka bude reagovat zarudnutím kůže. Důležité je si vybírat zboží s vhodným SPF – což znamená ochranný sluneční faktor. Jen pro zajímavost je pro dospělého člověka dobré nanést na svoje tělo zhruba 2x 2cl. Ve skutečnosti ho nanášíme na tělo mnohem méně.

          U moře – určitě první dny je nutný krém s SPF 50+, později můžeme použít i s menší hodnotou.

          Ve městě – ani zde bychom to neměli podceňovat. Toulky historickým centrem, po památkách, ale i menší občerstvení na terase může způsobit, že se rychle spálíme. I když se může zdát, že se pohybujeme ve stínu. Použít SPF 25 bude dostačující.

          Na horách – turistika je super a musíme si uvědomit, že zde budeme stoupat do výšin a s každými 300 metry se zvyšuje intenzita záření o 4 %. I zde se vyplatí SPF 50+. Samozřejmě je lepší použít voděodolný přípravek, protože je zároveň odolný proti potu.
opalovací krémy.jpg

          Pro běžný pracovní den – nesmíme podcenit ani tyto podmínky. Celý den jsme zavření v kanceláři nebo jezdíme v autě, ovšem to nám ochranu před sluncem nezaručí. Sklo sice blokuje většinu UVB paprsků, ale UVA paprsky se zastavit nedají a proniknou i přes sklo. Ochrana krémem je také na místě.

Po opalování je nutné pokožku zklidnit, hydratovat a regenerovat.

Číst dále
Posted on

Helma má však své opodstatnění a naštěstí stále více lyžařů přichází na to, že úrazy hlavy na sjezdovce mohou být fatální. Můžete být totiž vynikající lyžař, který si svah brázdí krátkými obloučky při okraji sjezdovky, ale stačí jeden zbloudilý začátečník, který Vám nečekaně zkříží cestu, a srážka s ním nemusí dopadnout dobře. Zvlášť tehdy, připlete-li se do cesty nějaký strom.  Statistiky dokládají, že lyžařská helma snižuje riziko úrazu hlavy u lehčích úrazů zhruba o 50 procent a u těžkého úrazu dokonce o 85 procent.
lyžařské brýle
 
Od věci nejsou ani lyžařské brýle, které chrání oči před slunečními paprsky, před působením mlhy, sněhových a dešťových srážek a před odletujícím zmrzlým sněhem. Ideální je zkombinovat helmu i brýle jako jeden funkční celek.

Helmy s brýlemi si musí rozumět

Pokud se budete rozmýšlet jakou helmu pořídit, vybírejte spolu s ní zároveň i brýle. Obojí si totiž nemusí mezi sebou rozumět a je nutné vyzkoušet helmu a brýle současně. Dokonce ani u shodných výrobců nemusí brýle k helmě pasovat. Nesmí vás nikde tlačit, zvlášť na nose, a mezi horní obrubou brýlí a helmou nesmí být mezera. Ideálním řešením je helma s integrovaným obličejovým štítem.
lyžařská přilba

Helmy pro rekreační lyžování i pro výkonnostní sportovce

Při výběru přilby se řiďte zásadou, že musí padnout naprosto perfektně. Příliš volná přilba vás dostatečně neochrání a naopak v těsné přilbě budete postrádat komfort. Vhodnou velikost poznáte tak, že i nezapnutá přilba na hlavě sedí pevně, a to i v předklonu.
lyžař s výbavou
 
Každá helma musí být certifikována podle normy ČSN EN 1077 (832164), případně podle dalších nově vydaných norem. Při výběru helmy sledujte několik základních parametrů, které by Vás měly zajímat:
 
Celoskeletová přilba s tvrdým uchem je vhodná spíš pro sportovní lyžaře, dá se k ní připnout i chránič brady. Přilba s měkkým uchem je lehčí a komfortnější a je určena hlavně méně zdatným lyžařům.
Helma by měla mít odvětrávací otvory kvůli cirkulaci vzduchu, aby se hlava příliš nepotila. Otvory jsou buď otevřené, nebo se dají v případě nepříznivých povětrnostních podmínek regulovat, nebo úplně uzavřít. Uzavíratelné otvory uvítají hlavně milovníci freeride a vyznavači rychlé svižné jízdy.

Číst dále

V práci trávíte minimálně osm hodin denně, pět dní v týdnu Nezřídka i více. Pro Čechy jsou přesčasové hodiny naprostou samozřejmostí a celkem nic se s tím nedá dělat.
Co by měl zaměstnavatel zajistit? Samozřejmě, aby se Vám dobře pracovalo:
To znamená zajistit přiměřenou finanční motivaci, případně také zaměstnanecké benefity v podobě stravného, sick days, dovolené navíc. Ale to samozřejmě není vše. Důležité je také zajistit kvalitní pracovní prostředí. Když už člověk v kanceláři tráví tolik času, měl by se tam dobře cítit. To znamená mělo by to v kanceláři vypadat tak nějak k světu. Nikdy byste neměli podceňovat interiér. Mimo jiné je to Vaše vizitka. Samozřejmostí by mělo být také kvalitní a prvotřídní vybavení. To znamená kvalitní stůl, ergonomickou klávesnici u počítače a především kvalitní kancelářské židle.
lampa u stolu

Prvotřídní vybavení kanceláře i zasedací místnosti

Na kvalitních kancelářských židlích byste jako zaměstnanec opravdu neměl šetřit. Uvědomte si, že nepohodlí se velmi rychle projeví také na produktivitě práce Vašich zaměstnanců. Výhodou je, že pořízení prvotřídních kancelářských židlí či kancelářských křesel rozhodně nemusí být příliš nákladné vzhledem k tomu, že toto zboží bývá velmi často v akcích a proto je můžete pořídit za cenově zvýhodněné ceny.
otáčecí židle
Pokud jste v pozici zaměstnance a Vaše kancelářské židle opravdu už dlouhodobě dosluhují, neostýchejte se a požádejte svého nadřízeného o nápravu. Vyberte si k tomu vhodnou chvíli, kdy bude nakloněný dialogu a řekněte mu na rovinu, že situace je nepřijatelná. Nebude od věci, když si vezmete na pomoc některé kolegy, aby věděl, že se nejedná o nějaký ten vrtoch.
Samostatnou kapitolu pak představují konferenční židle. Určitě pořádáte porady a určitě pořádáte pracovní schůzky se svými klienty. Je tedy žádoucí mít zasedací místnost vybavenou skutečně dokonale a rozhodně nic ani trochu nepodceňovat, byli byste sami proti sobě.

Číst dále

Plot, kolem Vašeho domu je velmi důležitý a každý by měl mít oplocený svůj pozemek. Nikdy nevíte, co potkáte za lidi a co Vám mohou ze zahrady odcizit. Jestliže Váš dosavadní plot sotva stojí a přemýšlíte o novém plotě, tak vsaďte na betonovou variantu plotu. Dokonale předčí plot pletivový a dřevěný, který jsou vlastnostmi mnohem horší.

betonový plot (2)

Betonový plot se dřevem získal oblibu již před nějakým rokem a od té doby se stále více staví. Jeho oblíbenost je hlavně díky tomu, že má ty nejlepší možné vlastnosti. Plot vydrží při nejmenší údržbě tlakovou pistolí desítky let. Navíc, pokud chcete mít soukromí před zvědavými sousedy, tak plot dosahuje výšky až 3 metrů a budete tak mít naprostý klid. Samozřejmostí je výběr dekorů a výplní, kterých je celá řada. Výplně mohou být jednostranné, či oboustranné a bude jen na Vašich financí, jaký z nich zvolíte. Výplně mohou být plastové, dřevěné, nebo kovové. Kovové jsou nádherné na pohled a vypadají jako mistrovské dílo kováře. Na výstavbu betonového plotu nepotřebujete ani žádné stavební povolení a v zimním období se k Vám nedostane zvěř, která by mohla poškodit ovocné dřeviny. Plet má jednoduchý servis také povětrnostní a proti hlukovou bariéru, která se hodí, pokud máte postavený dům u silnice.

betonový plot

Plot pletivový, je také velice kvalitní plot a vydrží dlouhé roky. Pro větší bezpečnost se dá opatřit ostnatým drátem a dá se s ním oplotit jakkoliv velký pozemek. Navíc Vás plot nevyjde na velké peníze a kvalita je více než dobrá. Plot sice nemá povětrnostní ani protihlukovou bariéru, ale dá se opatřit zelení za plot. Navíc je k plotu dělaná vždy hezká branka, která doplňuje celý komplet plotu.

Pokud tedy váháte a nevíte, jaký materiál použít na Váš nový plot, tak zvolte beton. Nejen, že je nádherný na pohled, ale má také výborné vlastnosti a vydrží dlouhé roky.

Číst dále

Snad každý rodič je přesvědčen o tom, že právě jeho potomek je ten nejkrásnější, nejchytřejší a nejšikovnější. A je to jen pochopitelné, koneckonců, láska bývá slepá, a zvláště ta rodičovská. Avšak to znamená i to, že je chceme v jejich vývoji co nejvíce podpořit.

V tom nejútlejším věku toho příliš udělat nemůžeme. To však neznamená, že se nemůžeme snažit. I proto, jakmile dítě začne bezpečně sedět, jej mnoho rodičů posadí do chodítka. Jedná se o plastovou či kovovou konstrukci na kolečkách, opatřenou sedátkem. Dítě se může odstrkovat nohama a pohybovat se tak, jak chce. Vše je opatřeno širokým rámem, který zabrání tomu, aby se při nárazu do zdi či do nábytku náš potomek poranil. Tento rám pak také slouží jako prostor, kde si může dítě například malovat či hrát s kostkami nebo jíst.

choditko3

Je jasné, že je vyráběno v nejrůznějších provedeních. Například barva záleží na tom, zda jde o chodítko pro holčičku či kluka – můžeme jej mít v růžové či modré variantě. K dispozici jsou ale i neutrální barvy, jako například bílá či zelená. Záleží jen na našem vkusu, jaké vybereme.

Není pochyb o tom, že naprostá většina dětí, jakmile se v chodítku naučí pohybovat, jej velmi ocení. Umožní jim totiž dosáhnout dříve netušené mobility a to bez pádů či bez námahy, která doprovázela všechny jejich předchozí pokusy.

choditko4

Otázkou ovšem je, zda je použití chodítka skutečně vhodné, především ze zdravotního hlediska. Nesmíme totiž zapomínat na to, že se náš potomek stále vyvíjí, a to se týká i jeho páteře. Ta si musí na nový způsob držení těla, v tomto případě vzpřímený, postupně zvykat. Za normálních okolností si na to zvyká tak, jak dítě čím dál více chodí. Ovšem pokud jej dáme do chodítka, pak páteř nemá na přizpůsobení čas, což může mít nepěkné zdravotní následky.

Řešením je využívat chodítko s rozumem, a nenechávat v něm potomka například půl dne. Pak bude všechno v pořádku.

Číst dále