Rubrika: Domov
Posted on

Poschoďové či také patrové postele jsou nejčastěji spojovány s nepříliš velkým komfortem a jsou vnímány coby krajní řešení v případě nutnosti přespání více osob. Proto se s nimi setkáváme zejména na nejrůznějších turistických ubytovnách a hostelech, jejichž primárním cílem je možnost ubytování co nejvíce osob. Patrové postele však nabízejí řadu výhod, které můžete ocenit při jejich pořízení i ve vaší domácnosti, a co víc – vůbec nemusí působit nepohodlně.
patrové postele v pokoji
 
Klasickou situací je okamžik, kdy je zapotřebí, aby se vaši potomci dělili o jediný pokoj, přičemž je jich více a do místnosti nelze umístit jednotlivé postele odděleně. V dnešní době je na výběr z celé řady poschoďových lůžek, které nijak nesníží pohodlí a kvalitu spánku. Můžete se rozhodnou pro konstrukce z kovu či dřeva, s různě umístěným žebříkem. Vždy se snažte vybrat model, jenž co nejméně omezuje osobu spící v dolním patře, kupříkladu se vyvarujte koupi nábytku, kde je žebřík umístěn v blízkosti obličeje spící osoby. Stejně tak myslete ne bezpečnost a nutnou zábranu v patře horním. V případě neklidného spánku by mohlo dojít k pádu.
 
Patrovou postel ale můžete využít i v tom případě, že v pokoji žije pouze jeden člověk, ale místa stále není dostatek. Ve spodním patře, tedy prostoru, který vznikne, nemusí být vždy pouze druhé lůžko, naopak – vznikne dostatečné místo pro umístění dalšího nábytku. Oblíbenou variantou je například psací stůl s židlí, vznikne tak útulná pracovna. Další možností může být úložný prostor.
 plyšáček na matraci
Co však pořízení vyvýšeného lůžka vyžaduje a na co nelze zapomenout je poněkud vyšší strop, jinak může dojít k problému. Člověk by měl možnost posadit se bez obtíží na matraci, aniž by musel dávat pozor na to, aby se neuhodil do hlavy. Jsou-li tedy ve vašem příbytku nižší stropy, pak byste měli zauvažovat o jiné variantě úspory místa.
 

Číst dále

Základem je kombinace barev. „Každý pes, jiná ves“ prostě nefungovalo, nefunguje a fungovat nebude. Vsaďte na jednoduchost, méně je více. Nábytek čtyř různých odstínů v jedné místnosti působí rušivě, navíc vybrat k takto variabilním tónům bytové doplňky nebude jednoduché. V dnešní době je moderní dřevo arktické barvy, šedá, černá a bílá. Zvolíte-li jednu nebo dvě tyto barvy, nic nepokazíte.
pohovka s doplňky
Klidně můžete ušetřit na barvách na stěny. Odzvonilo jásavým, křiklavý odstínům, bílé stěny se opět vrací do módy. Pokud vám tato barva přijde příliš sterilní, zvolte například jemný kávový odstín. Pamatujte, že to u vás doma nemusí vypadat jako v cirkuse.
Nepřeplácané stěny můžete prakticky a stylově využít. Nakupte si rámečky na fotografie a na určitém místě v domě pověste připomínky vašich nádherných momentů.
rostlina v obýváku
Velmi moderně působí také nalepovací tapety na zeď. Můžete si vybrat z různých variant textů, citátů, symbolů či obrázků (pro děti). Některé firmy vám dokonce vyrobí tapety na zakázku. To, co máte na stěnách, bude odrážet vaši osobnost a dotvářet váš domov. 
Pokud máte děti, nestyďte se za jejich výtvory a rovněž jim dopřejte výsostné místo. Vyhraďte tři, čtyři rámečky na jejich obrázky, obrázky pravidelně obměňujte.
Podlahy udělají své. V dnešní době jsou velmi moderní plovoucí podlahy, popř. dlažba, to vše v kombinaci s kusovými koberci. Koberce přes celou místnost vycházejí z módy, navíc strávíte celý víkend jejich stříháním kolem zásuvek. Zajděte do obchodu a nakupte kusové koberce a koberečky, příjemně barevně kontrastující s ostatními barvami v místnosti. Nebojte se trochu odvázat.
Knihy! Vzorně vyrovnané knihy na viditelném místě mají něco do sebe. Je škoda je zavírat do skříní, nechte je vyniknout. Každý návštěvník na ně jistě upře svůj zrak, navíc se vám otevřou dveře k různým konverzačním tématům.
S květinami to nepřehánějte, ovšem nějaké si domů určitě pořiďte. Nejste-li zrovna nadaný „zahradník“, vsaďte na kaktusy. Pár živých rostlin odrážející váš vkus vaši domácnost oživí.
tulipány v domě

Hodně záleží na maličkostech. Určitě si někam pověste pečlivě vybrané hodiny, nezapomeňte občas na nějakou tu svíčku, polštářek nebo praktický dekorativní košík. Ale pozor, nepřehánějte! Dneska frčí minimalismus, přeplácaný dům je nepraktický a nemoderní.
To nejdůležitější na konec. Domov dělají lidé, ne věci.

Číst dále

Nejen po celém světě ale také i u nás v České republice začínají lidé raději stavět svépomocí. Jedním z důvodů je také to, že stavby na klíč jsou drahé a navíc ta správná kvalita není zaručena.
Rodinných domů, které lidé stavějí svépomocí je opravdu čím dál tím více. Lidé totiž na stavbu stále dohlíží a jezdí na ni provádět kontroly podle toho, jak jim to časově vychází. Díky své šikovnosti a hlavně penězům si najímají zkušené řemeslníky, kteří to se svým řemeslem opravdu umí, takže se nebudou muset ve výsledku ničeho obávat.
holá cihlová zeď
V průměru se každým rokem takových staveb postaví okolo 15 tisíc.
Při stavbě svépomocí mohou majitelé opravu výrazně ovlivnit kvalitu bydlení a hlavně dohlížet na výběr materiálu nebo průběh výstavby.
Když se nad tím tak zamyslíte, opravdu je to výhodou, jelikož stavební firmy často nedodržují technologické postupy a často nahrazují vámi vybraný materiál, takže se vám to může ve výsledku ještě prodražit. Často se tyto problémy vyskytují hlavně při aplikaci izolací, které jsou opravdu velmi důležité.
Velmi často neřeší ani detaily jako je zateplení u nadpraží nebo balkónů a poté vznikají nepříjemné problémy. Často se mohou objevovat i teplené mosty a to už je poté opravdu šílenství.
dělník stavby
Navíc je to rozhodně levnější, protože stavba může nakonec vyjít až o polovinu levnější, což se opravdu vyplatí.
Pokud plánujete někdy do budoucna postavit dům, pak jej také stavějte svépomocí. Opravdu to má velké výhody a rozhodně ve výsledku nebudete ničeho litovat. Kvalita bude opravdu skvělá a ještě navíc můžete velmi ušetřit.
Jestliže znáte někoho, kdo svůj dům také stavěl svépomocí, rozhodně se jej nebojte zeptat na rady nebo věci, které vás kolem toho zajímají. Určitě vám dotyčná osoba velmi ráda poradí a třeba nakonec ještě i při stavbě pomůže.
Nesmíte se jen ničeho bát.

Číst dále

Výhodné bydlení

Samozřejmě, že neexistuje žádné právo na to bydlet ve vlastním. To by snad nebylo ani realistické. Nicméně ještě relativně donedávna bylo možné koupit si vlastní bydlení, když člověk opravdu chtěl a byl spořivý. Navíc i hypotéky byly docela snadno k mání a se skvělým úrokem. V době, když i malá garsonka na malém městě může stát i přes milion, se to šetří na nějaké bydlení hodně špatně. Navíc ani hypotéky už nejsou ani zdaleka tak výhodné jako kdysi. Nejedná se o dobu, kdy by snad koupě bytu byla úplně ideálním řešením.

Malá chatka

A co tedy řešením je? Pro většinu lidí asi bydlení v nájmu. Není to žádná katastrofa, i když i nájemné obecně dost podražilo. Daleko rozumnější je však si pořídit nějaké vlastní, cenově zajímavé bydlení. Jak již bylo řečeno o pár řádků dříve, standardní byt to být nemůže. Ten se dnes nedá sehnat levně. Co však stále docela levné je, to jsou celoroční mobilní domy. A to i ty nejnovější generace.

Mají minimum slabin

Mobilní domy stále mnoho lidí pokládá pouze o jakousi odnož maringotek, nicméně to není ani zdaleka pravda. Pochopitelně, že některé menší verze mohou takto vypadat, ale nejmodernější modely jsou skutečně už někde jinde než typy před dvaceti třiceti lety. jsou nejen daleko lépe vybavené, ale rovněž poskytují svým obyvatelům i mnohem více místa k žití. Byty v činžácích jsou sice v tomto ohledu stále lepší, avšak také často i násobně dražší. A cena je při dnešních cenách zcela zásadním faktorem.

Mince poblíž domku

Výhodou mobilních domů rovněž je, že se nejedná o stavby. Ano, dokáží poskytnout prakticky stejné bezpečí a komfort jako jiné druhy obydlí, ale zákon je jako budovy prostě nebere. Zní to sice jako nevýhoda, ale opak je pravdou. Vzhledem k tomu se na ně nestahuje celá řada nařízení, které je nezbytné dodržovat. Tento druh bydlení si tak můžete postavit v podstatě na jakýkoliv pozemek. Nemusíte disponovat drahou stavební parcelou.

Číst dále

Na penězích už v dnešní době víceméně závisí lidský život. A na jejich dostatku nebo nedostatku závisí, je-li tento dostatečně kvalitní nebo ne. Ačkoliv se totiž za peníze nedá koupit všechno, co by si člověk přál, přece je za ně dostupná většina toho, bez čeho se neobejdeme nebo nechceme obejít. A proto jsme my lidé ochotni udělat pro peníze cokoliv, dokonce i pracovat. Pokud si toto téma chceme trochu odlehčit.

Jenže pokud jde o peníze, jdou všechny žerty stranou. Když je chce člověk mít, musí si je nevyhnutelně zasloužit, tedy je nějakým způsobem získat. A to se nejednou v dostatečném množství nedaří. Někdy si jich člověk vydělá málo, jindy je jich po něm pro změnu příliš mnoho žádáno, a tak docházívá i k tomu, že by měl někdo platit, ale už nemá, čím tak učinit.

finanční grafika

A aby se dalo platit i v dobách, kdy finance došly, jsou tu půjčky. Člověk, který nemá dost peněz vlastních, si může na určitou dobu půjčit ty cizí, zaplatit jimi to, co má být zaplaceno, a pak se s poskytovatelem takové půjčky vyrovná z budoucích příjmů.

Jenže člověk musí být dost důvěryhodný, má-li mít naději, že mu někdo půjčí. A protože mívají banky v tomto ohledu přemrštěné požadavky, je nejednou lepší nebo dokonce nezbytné vsadit na nebankovní nabídku.

odraz mincí

Třeba taková nebankovní americká hypotéka bez registru Hypotéky bez registru je učiněnou spásou pro ty, kdo si poměrně málo vydělávají, mají nějaký ten záznam v registrech dlužníků, exekutory v patách a podobně. Zde se totiž tyto záležitosti zase až tak důsledně v potaz neberou. A jakkoliv i tyto parametry nebankovní společnost zajímají, hlavní je to, zda má zájemce o půjčku příjmy dostačující ke splácení a zda se tu může za zmíněné splácení zaručit zástavou nějaké nemovitosti.

A když to dotyčný dokáže, má vyhráno. V tu chvíli mu tu určitě pomohou a je po starostech.

Číst dále

Rozhodli jste se vykročit svým snům naproti a konečně opustit rodinné sídlo, ve kterém se pohybujete již od svého narození, avšak pomalu si uvědomujete, jaké náležitosti to zahrnujete? Nabyli jste dojmu, že přišel správný čas se konečně dokopat přesunout se z aktuální lokace do nové, a tak již dopředu přemýšlíte, jaký dojem byste chtěli místo dodat a jak ho docílit? Nebo chcete jen přeorganizovat momentální domov dle svých představ?

Ať už Vás k pohledávce po interiérovém architektovi vede cokoli, nelze zapřít, že právě on může být snadným východiskem v případě neustálé nespokojenosti s fotkami již existujících pokojů. Prohledávání variant na internetu může sebrat hodiny času, jež se nakonec vykreslí jako naprosto vyhozené, jelikož stejně nepovedou k nalezení skvělého výsledku. A ani ten bohužel nelze čistě hlavou přivést k dokonalosti.

průběh stěhování

Totéž platí v případě složitější požadavků. Profesionál si je vyslechne a pokusí se jim co nejvíce přizpůsobit, ale samozřejmě je popřípadě schopen provádět úpravy do doby Vašeho kývnutí na návrh s opravdovým úsměvem na tváři – a tedy uzavření finálního dohody.

Jestliže nejste spokojeni s tím, co nacházíte po vyhledávání jasného a přesného zadání, máte v hlavě jasnou myšlenku, kterou cítíte značnou potřebu rozvrhnout v papírové podobě, právě pro Vás může jít o smysluplnou investici. Člověk se nestěhuje každý den, a tak je jen na místě se postarat o co nejpřívětivější atmosféru nových prostorů.

moderní návrh domu

Neváhejte se na služby specialisty ze svého oboru obrátit ani v případě, že zatím nejste přesvědčeni o svém návrhu a rádi byste si prohlédli, jak by v reálném provedení pro přímo Vaše rozměry vypadal. A to i v případě, že nevíte, jakým směrem se vydat s některými či všemi místnostmi obecně. Nezáleží na tom, zda jen patříte do nerozhodné skupinky obyvatel, nebo máte hlavu prázdnou a nápady odmítají proudit. Řešení se vždy najde!

Číst dále

Koupě nového bydlení vás nemusí za všech okolností finančně zruinovat, případně zadlužit na další desetiletí. Je možné žít i mírně alternativně, a přitom dobře.

I hezké bydlení se dá pořídit za slušné peníze

Je sice pravdou, že ne každý touží po svém bydlení, ale lidé, co chtějí žít celý život v podnájmu, je opravdu jen zlomek. Naprostá většina Čechů touží žít v něčem, co vlastní. Může to být byt, může to být domek. Je to docela jedno, ale musí to být jejich. Problém je, že cena bydlení během několika posledních letech raketově vzrostla, což znamená, že mnoha našincům se zhroutil sen, jelikož si nemohli na bydlení našetřit a na hypotéku také nedosáhli. To však ale platí o klasických typech obydlí.

Klíče od vchodu

Kdo chce bydlet ve svém a za dobrou cenu, pořád může. Je však potřeba se smířit s faktem, že méně standardní bydlení má svá specifika, která ne každý dokáže přijmout. Mobilní dřevostavby budiž toho důkazem. Jedná se o opravdu kvalitní bydlení, ale vzhledem k tomu, že je mobilní, mnoho lidí na ním ohrnuje nos. A to v mnoha ohledech neprávem.

Nejsou moc velké

Je pravdou, že velké rodiny jakékoliv bydlení, které má přídomek mobilní, asi moc obývat nemohou. Jsou totiž příliš malé na to, aby pojali rodinu třeba s třemi dětmi. Ovšem kdo má jen jedno dítě, ten by měl zbystřit. Tento druh obydlí by totiž mohl být přímo pro něj. Dřevostavby se dají pořídit daleko levněji než klasické bydlení, a navíc jsou už v základu docela slušně vybaveny. Jejich výhodou je rovněž snadná upravitelnost, takže když bude zájem, klidně se přistavit i terasa. Pro některé modely se terasa i běžně prodává již v prefabrikovaném stavu.

Klíče v ruce

Hodně lidí bere v potaz i fakt, že tyto domky nemají žádné základy. To možná nevypadá jako něco extra, ale je pravdou, že díky absenci základů není potřeba mít tento druh obydlí na stavební parcele. Čistě teoreticky může být využívaná kdekoliv. Navíc tento status znamená automaticky jednodušší jednání s úřady, kdy není potřeba zdlouhavě vyjednávat o každé cihle. Ve většině případů stačí jen podat ohlášku a počkat si na potvrzení. Otázka pár minut, když se člověk trefí do doby, kdy na úřadě není moc lidí.

Číst dále

V soukromém podnikání jde o peníze. I kdyby toto pro někoho představovalo i něco víc, vždy jde hlavně o činnost, jež musí být výdělečná a dostatečně zisková. Protože když podnikání nepřináší dostatečně velké zisky, nedá se z něj žít a je lepší to zabalit.

Ovšem pokud se podnikateli zrovna dobře nevede, neměl by to hned vzdávat. Protože problémy bývají v podnikání dost častým úkazem, a nejednou se tyto dají překonat. A pokud na to někdo nemá síly, protože je postižen významným finančním nedostatkem, dá se to zvládnout třeba i s pomocí nějaké té půjčky.

bankovky EU

Na tom, že si podnikatelé v těžkých dobách půjčují peníze, není nic neobvyklého. Tak už to prostě chodí, a je pravdou, že kdo maže, ten jede. To znamená, že když si někdo půjčí na rozumné investice do svého byznysu, může zvládnout každou obtíž a nakonec dosáhnout úspěchu.

A pokud někdo uvažuje nad tím, od koho a za jakých podmínek si ve složité situaci půjčit, lze mu vřele doporučit, aby se jeho volbou stala podnikatelská hypotéka https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu-podnikatelsky-uver/. Je to totiž právě tato nebankovní hypotéka, jež je pomalu jako dělaná pro ty, jimž by nikde jinde než právě tady nepůjčili. I když má totiž konkrétní podnikatel problémů až nad hlavu, zde mu stačí dát do zástavy vhodnou nemovitost a prokázat schopnost splácet a rázem mu tu vyhoví. Pokud není vysloveně ztraceným případem, prominou mu tu klidně i jen poměrně nízké příjmy, uboze vypadající daňové přiznání, nějaký méně podstatný záznam v registrech dlužníků či jinou stinnou stránku.

bankovky eura

Takovému člověku tu pak půjčí i docela velké peníze s flexibilně nastavitelnou dobou splácení a výší splátek a dalšími výhodami.

Peníze, jež se tímto způsobem získají, lze použít na cokoliv, co s podnikáním souvisí, a to dává každému šanci na zvládnutí dočasných podnikatelských těžkostí.

Číst dále

I vy jste se vlivem nepříznivých okolností dostali do tíživé finanční situace a teď jenom přemýšlíte, jak se z ní co nejrychleji dostat? Jednou z možností může být práv výhodná půjčka, která vám pomůže špatné období překlenout a znovu se postavit na nohy. Jenže banky jsou nyní velmi opatrné a ne každý vyhoví jejím přísně nastaveným podmínkám pro získání úvěru. Pokud je to i váš případ, nemusíte zoufat, nebankovní společnosti čekají na všechny své žadatele s otevřenou náručí. Navíc nebankovní půjčku získáte mnohdy snáze, rychleji, ale co je nejdůležitější, bez zbytečného papírování. Nevěříte? Možná vás přesvědčí následující článek.

Benevolentnější podmínky nebankovních společností

nový domov

Nemohli jste někdy v minulosti dostát svým závazkům? V takovém případě se s největší pravděpodobností vaše údaje nachází v některém z registru dlužníků. Což může být dost velký problém. Pro banku jste v tu chvíli nespolehlivý žadatel a s největší pravděpodobností vám bude úvěr zamítnut. Je jedno, jestli se jednalo o větší prohřešek či jen opožděnou fakturu, banky za vámi zavřou dveře.

stavba domu

Nebankovní společnosti jsou ke svým potencionálním žadatelům v mnohém přívětivější. Při žádosti o úvěr do registrů dlužníků vůbec nenahlížejí nebo ho neberou jako důvod k zamítnutí žádosti. Řada lidí si od nebankovních společností půjčuje pouze malé částky, které jim pomohou překlenout dobu do další výplaty, ale výjimkou nejsou ani daleko vyšší úvěry. Nebankovní hypotéky bez registru https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/penize-ihned/ rozhodně stojí za pozornost.

Rychlost vyřízení

Další výhodou nebankovních společností je rychlost, se kterou k vyřízení jednotlivých žádostí přistupují. Spousta z nich má totiž k dispozici automatický schvalovací systém, který je o poznání rychlejší než individuální schvalování každé žádosti.

Číst dále

Jestli ještě čistíte koberce postaru, tak, že do nich perete hlava nehlava někde na sídlišti, tak vás jistě příjemně překvapíme, když se zmíníme, že v naší nabídce produktů se objevily extraktory na koberce, čištění koberců, puzzi, Karcher, se kterými vyčistíte koberec jedna dvě, aniž byste se vůbec zapotili.starý koberec na zemi, hnědé vzory

Nové extraktory na koberce však nemusíte ale ocenit pouze jako žena či muž v domácnosti, který ještě neobjevil krásy tohoto přístroje, ale můžete také pracovat jako uklízeč/uklízečka, můžete si přivydělávat úklidem domácností apod., zkrátka extraktory na koberce, čištění koberců, puzzi, Karcher jsou ideální pro každého, kdo se potýká s velkým množstvím koberců nebo chce mít své vlastní perfektně vyčištěné.

Jak jistě totiž víte, nečištěné koberce v sobě ukrývají celou řadu nejrůznějších škůdců, roztočů, brouků a hlavně prachu, který se poté víří jedna dvě, jenom co na takový koberec šlápnete. Nic takového nechcete mít v blízkosti jako zdravý člověk, natož pak, pokud jste vy sami nebo někdo z vašeho okolí je alergik. Pro alergiky jsou nečištěné koberce úplná past, na kterou stačí jenom šlápnout a spustí se nejen nos, ale také daleko závažnější potíže. Nedoporučuje se také mít nečištěné koberce okolo malých dětí, které jsou velice náchylné právě na nejrůznější roztoče, obývající vlákna koberce. Byť se všude radí, aby děti byly vystavovány přírodě, tohle je něco úplně jiného a může to u nich v pozdějším věku vyvolat právě alergii.čištění koberce kartáčem

Pokud tedy chcete mít vše dokonale čisté, není nic jednoduššího, než zajít na náš e-shop a podívat se na naši skvělou nabídku plnou výhodných akcí a cen, ze které si jistě vyberete ten pravý pro vás, třeba právě jako jsou extraktory na koberce, čištění koberců, puzzi, Karcher, kvalitní přístroje za bezkonkurenční cenu jenom u nás. Zatočte pořádně s úklidem a buďte hotovi jedna dvě a připojte se k našim spokojeným zákazníkům.

Číst dále