Efektivní úspora místa

Posted on

Poschoďové či také patrové postele jsou nejčastěji spojovány s nepříliš velkým komfortem a jsou vnímány coby krajní řešení v případě nutnosti přespání více osob. Proto se s nimi setkáváme zejména na nejrůznějších turistických ubytovnách a hostelech, jejichž primárním cílem je možnost ubytování co nejvíce osob. Patrové postele však nabízejí řadu výhod, které můžete ocenit při jejich pořízení i ve vaší domácnosti, a co víc – vůbec nemusí působit nepohodlně.
patrové postele v pokoji
 
Klasickou situací je okamžik, kdy je zapotřebí, aby se vaši potomci dělili o jediný pokoj, přičemž je jich více a do místnosti nelze umístit jednotlivé postele odděleně. V dnešní době je na výběr z celé řady poschoďových lůžek, které nijak nesníží pohodlí a kvalitu spánku. Můžete se rozhodnou pro konstrukce z kovu či dřeva, s různě umístěným žebříkem. Vždy se snažte vybrat model, jenž co nejméně omezuje osobu spící v dolním patře, kupříkladu se vyvarujte koupi nábytku, kde je žebřík umístěn v blízkosti obličeje spící osoby. Stejně tak myslete ne bezpečnost a nutnou zábranu v patře horním. V případě neklidného spánku by mohlo dojít k pádu.
 
Patrovou postel ale můžete využít i v tom případě, že v pokoji žije pouze jeden člověk, ale místa stále není dostatek. Ve spodním patře, tedy prostoru, který vznikne, nemusí být vždy pouze druhé lůžko, naopak – vznikne dostatečné místo pro umístění dalšího nábytku. Oblíbenou variantou je například psací stůl s židlí, vznikne tak útulná pracovna. Další možností může být úložný prostor.
 plyšáček na matraci
Co však pořízení vyvýšeného lůžka vyžaduje a na co nelze zapomenout je poněkud vyšší strop, jinak může dojít k problému. Člověk by měl možnost posadit se bez obtíží na matraci, aniž by musel dávat pozor na to, aby se neuhodil do hlavy. Jsou-li tedy ve vašem příbytku nižší stropy, pak byste měli zauvažovat o jiné variantě úspory místa.