Stavba svépomocí

Nejen po celém světě ale také i u nás v České republice začínají lidé raději stavět svépomocí. Jedním z důvodů je také to, že stavby na klíč jsou drahé a navíc ta správná kvalita není zaručena.
Rodinných domů, které lidé stavějí svépomocí je opravdu čím dál tím více. Lidé totiž na stavbu stále dohlíží a jezdí na ni provádět kontroly podle toho, jak jim to časově vychází. Díky své šikovnosti a hlavně penězům si najímají zkušené řemeslníky, kteří to se svým řemeslem opravdu umí, takže se nebudou muset ve výsledku ničeho obávat.
holá cihlová zeď
V průměru se každým rokem takových staveb postaví okolo 15 tisíc.
Při stavbě svépomocí mohou majitelé opravu výrazně ovlivnit kvalitu bydlení a hlavně dohlížet na výběr materiálu nebo průběh výstavby.
Když se nad tím tak zamyslíte, opravdu je to výhodou, jelikož stavební firmy často nedodržují technologické postupy a často nahrazují vámi vybraný materiál, takže se vám to může ve výsledku ještě prodražit. Často se tyto problémy vyskytují hlavně při aplikaci izolací, které jsou opravdu velmi důležité.
Velmi často neřeší ani detaily jako je zateplení u nadpraží nebo balkónů a poté vznikají nepříjemné problémy. Často se mohou objevovat i teplené mosty a to už je poté opravdu šílenství.
dělník stavby
Navíc je to rozhodně levnější, protože stavba může nakonec vyjít až o polovinu levnější, což se opravdu vyplatí.
Pokud plánujete někdy do budoucna postavit dům, pak jej také stavějte svépomocí. Opravdu to má velké výhody a rozhodně ve výsledku nebudete ničeho litovat. Kvalita bude opravdu skvělá a ještě navíc můžete velmi ušetřit.
Jestliže znáte někoho, kdo svůj dům také stavěl svépomocí, rozhodně se jej nebojte zeptat na rady nebo věci, které vás kolem toho zajímají. Určitě vám dotyčná osoba velmi ráda poradí a třeba nakonec ještě i při stavbě pomůže.
Nesmíte se jen ničeho bát.