I hezké bydlení se dá pořídit za slušné peníze

Koupě nového bydlení vás nemusí za všech okolností finančně zruinovat, případně zadlužit na další desetiletí. Je možné žít i mírně alternativně, a přitom dobře.

I hezké bydlení se dá pořídit za slušné peníze

Je sice pravdou, že ne každý touží po svém bydlení, ale lidé, co chtějí žít celý život v podnájmu, je opravdu jen zlomek. Naprostá většina Čechů touží žít v něčem, co vlastní. Může to být byt, může to být domek. Je to docela jedno, ale musí to být jejich. Problém je, že cena bydlení během několika posledních letech raketově vzrostla, což znamená, že mnoha našincům se zhroutil sen, jelikož si nemohli na bydlení našetřit a na hypotéku také nedosáhli. To však ale platí o klasických typech obydlí.

Klíče od vchodu

Kdo chce bydlet ve svém a za dobrou cenu, pořád může. Je však potřeba se smířit s faktem, že méně standardní bydlení má svá specifika, která ne každý dokáže přijmout. Mobilní dřevostavby budiž toho důkazem. Jedná se o opravdu kvalitní bydlení, ale vzhledem k tomu, že je mobilní, mnoho lidí na ním ohrnuje nos. A to v mnoha ohledech neprávem.

Nejsou moc velké

Je pravdou, že velké rodiny jakékoliv bydlení, které má přídomek mobilní, asi moc obývat nemohou. Jsou totiž příliš malé na to, aby pojali rodinu třeba s třemi dětmi. Ovšem kdo má jen jedno dítě, ten by měl zbystřit. Tento druh obydlí by totiž mohl být přímo pro něj. Dřevostavby se dají pořídit daleko levněji než klasické bydlení, a navíc jsou už v základu docela slušně vybaveny. Jejich výhodou je rovněž snadná upravitelnost, takže když bude zájem, klidně se přistavit i terasa. Pro některé modely se terasa i běžně prodává již v prefabrikovaném stavu.

Klíče v ruce

Hodně lidí bere v potaz i fakt, že tyto domky nemají žádné základy. To možná nevypadá jako něco extra, ale je pravdou, že díky absenci základů není potřeba mít tento druh obydlí na stavební parcele. Čistě teoreticky může být využívaná kdekoliv. Navíc tento status znamená automaticky jednodušší jednání s úřady, kdy není potřeba zdlouhavě vyjednávat o každé cihle. Ve většině případů stačí jen podat ohlášku a počkat si na potvrzení. Otázka pár minut, když se člověk trefí do doby, kdy na úřadě není moc lidí.