Sedačky v autě – jak o ně pečovat?

Posted on

Sedačky v autě patří mezi nejvytíženější místa a jsou používané neustále. Jestliže v autě přepravujeme navíc ještě celou rodinu včetně dětí a domácích mazlíčků, máme o potřebu je vyčistit postaráno. Sedačkám je třeba věnovat dostatek pozornosti a čas od času jim věnovat komplexní čistící péči.
Pokud si nejste jistí, jak se pustit do jejich čištění, potřebujete si nejprve ujasnit, z jakého jsou materiálu. Ten totiž hraje u čištění podstatnou roli. Dost často se lidé o složení materiálu ani moc nezajímají a pak musí dohledávat, jak na něj. Vše samozřejmě záleží na vašich preferencích.
fiat 500
Kožené sedačky v autech potřebují specifickou péči ve formě specializovaných čisticích prostředků. Ale jejich špinění lze i předcházet. Kůže nemá ráda přílišné změny vlhkosti a teplot. Pokud tedy máte vůz garážovaný, je to velká výhoda. Rada, jak předcházet i opotřebení je ta, že byste neměli do auta sedat ve vlhkém oblečení. Stejně tak není dobré na ní nechávat materiály, které mohou působit chemické změny a to jsou například noviny nebo časopisy. Čemu byste se u čištění kožených sedaček měli vyhnout je experimentování s domácími čisticími prostředky, které nejsou primárně určeny na čištění kůže. Mohli byste ji totiž nenávratně poškodit. Ať už se jedná o jar apod.
závodní auto
Také textilní sedačky zasluhují náležitou péči. Základem je vysávání nečistot. Odstraníte tak ty největší s oblibou způsobované dětmi a zvířaty. Ať už se jedná o srst, drobky apod. Pakliže se chystáte použít jakýkoli odstraňovač skvrn, je dobré jej vyzkoušet nejdříve někde, kde uvidíte reakci a nepřiděláte si tak starosti s nechtěnou skvrnou, která navíc už opravdu nepůjde vyčistit. Existují také tzv. babské rady třeba na skvrny od kávy. Ty je dobré nejdříve navlhčit vodou a potom aplikovat čistidlo na sklo a nechat působit zhruba pět minut. Po setření hadříkem by měla být skvrna pryč.