Pro atypické zboží jsou určené atypické přepravky


Pro zboží, které je pro své vlastnosti nemožné přepravovat na klasických paletách, se vyrábějí přepravní pomůcky atypických rozměrů. Výrobce je v podstatě schopen vyrobit jakýkoliv konstrukční prvek dle konkrétního přání zákazníka.
čtyři palety.jpg
· Vyrobené pomůcky se mohou tepelně ošetřit standardním způsobem.
· Není problém vyrobit ani dřevěné bedny na míru nebo podlážky.
Aby nedošlo k pozdějšímu nedorozumění a spokojenost byla na obou stranách, vyrobí se nejprve jeden vzorek, který musí projít schválením zadavatele.
· Ten v praxi ověří, jestli je pro něho právě tato pomůcka tou pravou až teprve poté se přistoupí k další výrobě.
Jednou z pomůcek, která se vyrábí na míru, jsou nástavce neboli paletové ohrádky. Ty slouží k upevnění přepravovaného zboží a zajistí stohovatelnost i v případě přepravy nepevných materiálů. Jednotlivé rámy do sebe snadno zapadnou a výška palety se přizpůsobí počtem použitých ohrádek. Pokud má zákazník zájem, je možné vyrobit k paletovým ohrádkám i víka.
bedny ze dřeva.jpg

Bezpečná přepravní klec

Jednou z přepravních pomůcek je také takzvaný Gitterbox. Jde o kovovou klec, která má rám vyrobený ze silného ocelového plechu a výplň je tvořena pletivem. Půdorysem odpovídá rozměrům klasické palety.
· Tento přepravní box má velkou výhodu v tom, že se do něho dá zboží uzavřít a je tak chráněno před poškozením i odcizením.
Nejpoužívanější přepravní pomůckou je určitě europaleta. Tím, že jsou její rozměry přesně stanoveny normou, mohou se účelně využít prostory v dopravních prostředcích. Lze je také dobře stohovat na sebe. Normou je ale určeno, že mohou přijít pouze tři palety nad sebe. Podmínkou je také důkladné zabezpečení proti sesunutí. To je zajišťováno většinou ovinutím průtažnou fólií a zapáskováním ocelovou nebo pevnou plastovou páskou. Nosnost jedné europalety je tisíc pět set kilogramů.