Nyní patříte už k jiné úrovni

Ve školních lavicích Vás pletení evidentně nebavilo. Ale časem jste přišla na to, že dokážete s úžasnými klubky vlny https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie vyrobit neuvěřitelná dílka, která obdivují dodnes všichni.

vlna

Začátky lehké tedy nebyly.
Ale ty začátky! Když jste musela každé nedělní odpoledne trávit u babičky se svou sestřenicí, která byla na ruce neobvykle zručná! Babička tomu říkala ruční práce, viďte? Nejdřív vyšívání, potom háčkováni a nakonec pletení. Asi o Vás babička měla strach, že se nevdáte, když nebudete umět uháčkovat dečku pod kytku, nebo vyšít ubrus na nedělní stůl. Kdo by chtěl takovou ženu, která ani neuplete svému manželovi svetr?

Ale řekněte, nebyly ruční práce u babičky skvělou průpravou pro život, ve kterém můžete ušetřit za svetry, šály a čepice? V raných začátcích manželství jste měli do kapsy přece jen hluboko. Ale také v té době nebyl takový výběr vlny, jako je v době současné, viďte?

Nakonec manžel svetr nechtěl.
Když jste poprvé po večerech a potají pletla k prvním společným Vánocům manželovi svetr. Pamatujete? Z rozpárané vlny. Ale ta barva! Ta byla nádherně modrá. A co na to Váš manžel? Jéé, mě svetry koušou. To bylo zklamání, viďte?! A babička se svým tvrzením byla kde!
Naštěstí jste svou dovednost pletení uplatnila u svých potomků. Ti naopak byli pyšní, že nosí svetry jiné, než ty, které se dají koupit v konfekci. A jak je každý obdivoval? A paní učitelky je osahávali, aby se podívaly, jak jste kombinovala barvy a druhy vlny.

šála

Dneska se to ale plete!
Kdybyste tenkrát měla možnost výběru klubek vlny, viďte? Často si vzpomenete. To v dnešní době nevíte, kterou barvu a kterou kvalitu vybrat! Pletete pro vnoučata, co? Ještě štěstí, že Vaše děti, ani Vaše vnoučata nejsou tak choulostiví po Vašem manželovi! Že je nic nekouše! Kdyby neměl manžel nějaký podivný blok z dětství, určitě by svetr z kvalitní vlny v pohodě nosil!