Do pilates zapojíte své tělo i mysl

Chtěli byste se více hýbat, ale nepatříte k lidem, kteří se do věcí vrhají po hlavě? Máte zájem spíše o druh pohybu, který bude pomalejší a rozvážnější, ale přesto vašemu tělu maximálně prospěje? Nechcete se vrhat do ničeho, co je moc rychlé, zběsilé a dynamické a pocení v posilovně je vám cizí? Pak musíte vyzkoušet pilates, cvičení, které do pohybu zapojuje nejen tělo, ale také lidskou mysl.
cvičení pilates.jpg
Pilates je druhem pohybu, který si jistě zamilujete, nejen kvůli tomu, že vás po čase dostane do perfektní tělesné kondice, ale také proto, jak se provádí. Pohyby jsou pomalé, promyšlené a především procítěné. Veškeré cviky je nutné provádět přesně a na jejich vykonávání se plně koncentrovat. Už z toho je tedy jasně patrné, že takové cvičení pomůže nejen vašemu ztuhlému tělu se konečně uvolnit, ale také vaší přeplněné mysli se odreagovat tím, že se budete muset plně koncentrovat na vykonávání určitých druhů pohybu.
žena v tělocvičně.jpg
Mnozí jistě uvítají také to, že jej mohou provádět v jakémkoli věku a v jakékoli tělesné kondici, protože se jedná o druh pohybu, který jejich organismus nadměrně nezatíží, a přesto přináší skvělé, hmatatelné výsledky, které na sobě brzy nejen ucítíte, ale také je po pár týdnech i uvidíte. Není proto divu, že se jedná o velice oblíbený styl jak mezi vrcholovými sportovci, ale i herci či zpěváky, kteří se potřebují dostat do formy.
cvičení pilates.jpg
A stejně tak jako je, pilates chytí za srdce také i vás. Harmonicky rozvine vaše tělesné schopnosti a možnosti, uleví ochablým svalům, bolavým zádům, zkráceným šlachám. A možná vás na tomto druhu pohybu bude bavit i jeho pestrost, protože při něm využijete celou řadu různých pomůcek, jako jsou overbally, míčky či kruhy a další pomůcky.
Proto zbytečně dlouho neváhejte a přihlaste se do své lekce pilates, která pozvedne vaši fyzickou kondici stejně tak jako vaši náladu.