Bílá barva interiérů opět vstupuje do módy


Bílá barva v interiérubyla kdysi považována za nudný stereotyp. Dříve se totiž malovalo převážně na bílo, a tak není divu, že bílé univerzalitě zastoupily cestu pastelové tóny barev. Dnes se však opět vrací do obliby interiérů, a to i mezi mladými lidmi. Zacházet s bílou barvou je však třeba obezřetně, aby se byt neproměnil v nudnou scenérii, poněkud chladnou a sterilní.
moderní minimalistická ložnice.jpg

Výhodou bílé barvy je, že ji zkombinujete prakticky se vším. Tvoří univerzální základní vrstvu a je vcelku jedno, zda s ní sladíte dřevěné dekory, anebo teplé odstíny oranžovo-žluté. Existují však možnosti, jak ponechat místnost v bílé barvě, která působí velmi čistě a upraveně, a zároveň se nezdá příliš odtažitou:
závěs na okně.jpg


Kožešina


Bílý nábytek, malba i některé doplňky oživí nejen dřevěná podlaha, buď ve formě laminátové imitace, vinylu, nebo dřevěných parket či palubek, ale i doplňující přírodní nebo umělá kožešina. Vypadá dobře jak na podlaze, tak i na pohovce či v křesle. A barva? Zkuste opět bílou nebo krémovou a uvidíte, že tím rozhodně nic nezkazíte.


Koberec


Bíle laděná místnost, ať už je prosvětlená mnoha okny, či nikoliv, se stává zajímavou i s bílým či béžovým kobercem. Jakýkoliv koberec se k bílé barvě nábytku i stěn hodí a i kdyby byl bílý, rozhodně se tu budete cítit příjemně. Světlé odstíny barev však vyžadují vyšší nároky na údržbu, musíte častěji provádět hloubkové čištění a především dbát na to, aby místnost nesloužila jako jídelna. I ta sebemenší skvrnka se v bíle sladěném prostoru stává výrazně dominantní.
odraz v zrcadle.jpg


Vintage


Někteří lidé milují venkovský styl, snaží se jej implementovat i do svého městského bytu. Ať už jde o novější kusy nábytku, nebo ty starší s přirozenou patinou, jejich typické starožitné tvary dodají místnosti nádech pohody staročeské vesnice z počátku minulého století. Vintage styl však ne každý snese, bývá spíše doménou dříve narozených, ale milují jej i některé mladé manželské páry, které vyrůstaly ve spořádaných rodinách zpravidla starších rodičů.