Nohy na šlapky a hurá na výlet

Cestovat se dá mnoha různými způsoby. Buď můžete využít některého hromadného dopravního prostředku, kterých se nabízí hned několik, anebo využít vlastního potenciálu. A opět máte několik možností. Pokud nebudete chtít do pohonu investovat více nežli jen nějaký ten vlastní „špíček“, pak se vám možnosti smrsknou na tři. Ti kreativnější možná přijdou ještě na čtvrtou.
selské baroko

1)      My můžeme jít pěšky – což je sice hezké, ale pokud chceme dojít dál, tak je to způsob dost pomalý a stejně nás to asi zláká do něčeho nastoupit.
2)      Jet na koloběžce– varianta dobrá, ale spíše na cestu dolů. Nahoru se člověk při odpichování dost nadře.
3)      Jet na kole– osvědčená metoda, jak se dostat na (téměř) každé místo.
Jestliže vás nebaví jen tak jezdit bez většího cíle, můžete zkusit jednu novinku. Tou je UNESCO NA KOLE. Trasa, která měří dvacet čtyři kilometrů, začíná (jak jinak) v Českém Krumlově a končí ve slavných Holašovicích. Až vyjedete z Krumlova, tak se nezapomeňte zastavit na rozcestí U Modrého obrazu. Na stromě je tam připevněn obrázek, na kterém je vyobrazen pod stříškou Ježíš Kristus na modrém podkladě. Stala se tu jedna velice nehezká událost.
·        Roku 1787 zde pytláci pověsili hajného, který byl ve službách knížete Schwarzenberga.
·        Zavěsili ho ale za nohy a hlavu mu strčili do mraveniště.
kostel v českém krumlově

Pozor na čarodějnice

Jestliže se vydáte o kousek výše, do Jeseníků, můžete si projet naučnou trasu po místech, kde se odehrávaly nechvalně známé čarodějnické procesy. Tato trasa je určena spíše pro zdatnější cyklisty.
o   Šumperská měří přes devadesát kilometrů a jesenická o polovinu méně.
 Cesty vás zavedou do Zlatých Hor, kde se narodil zvrácený inkvizitor František Boblig. Možností, jak využít kola na výlet po krásách naší vlasti, je určitě mnohem více. Zaleží na tom, jakou máte fyzičku a co chcete na výletě vidět a zažít.