Jarní detox udělá tělu dobře

Posted on

Naše tělo se po zimě potřebuje očistit. Jaro je vnímáno jako období nového začátku a příchodu lepšího a teplejšího období. V zimě nás trápí nejrůznější virózy, na stravu si také moc nedáváme pozor a tak je tělo po zimě opravdu zaplaveno jen tím špatným a potřebuje se očistit. A na to je nejlepší právě nějaká vhodná detoxikační kůra. Po ní se budete cítit nejen lépe, uleví se vám a hlavně se nabijete úplně novou a čerstvou energií. A nemusíte se trápit dlouho, stačí i krátký třeba i jednodenní detox, při kterém tělo ze sebe vyplaví všechny toxiny a bude jako nové. Vyzkoušejte některý s těch nejlepších detox, které působí skoro až zázračně. Přesvědčte se sami.

holka se salátem

·         Týden bez smaženého a alkoholu: pokud nemáte rádi tvrdé metody, při kterých nemůžete jíst pevnou stravu a víte, že se vám to stejně nepodaří dodržet, naordinujte si alespoň jeden týden, bez nezdravých, smažených jídel a alkoholu. V tomto týdnu se vyvarujte všemu umělému, uzeninám, smažených jídel a hlavně alkoholu. Naopak jezte hodně čerstvé zeleniny a ovoce, doplňte je o oříšky a semínka. Určitě se budete cítit lépe.
čerstvý pomerančový džus

·         Míchejte si vitamínové koktejly: i když tekuté stravě zrovna nefandíte, zkuste alespoň po nějakou dobu, každé ráno vypít smoothie z čerstvého ovoce. Okamžitě vás to nakopne zdravou energií a celý den se budete cítit svěže.

·         Pijte ostropestřec: pro naše tělo jsou játra hodně důležité a právě tenhle orgán bývá také hodně zatěžován a to vůbec nemusíte pít alkohol. Aby játra správně fungovala, měli byste jim dopřát také očistu. Nejlépe na to funguje ostropestřec. Tuhle bylinku koupíte sušenou a uvaříte si z ní čaj. Ten popíjejte pravidelně a nejlépe po celý rok, nejen na jaře.
pampelišková louka

·         Uvařte si pampelišky: pampelišek je na jaře všude plno, tak si jich pár nasbírejte a uvařte si z nich čaj.

·         Zase ten pitný režim: že je pitný režim důležitý, víme všichni. Snad na každý problém se doporučuje hlavně hodně pít. Což u detoxu platí dvojnásob. Čistou vodou se tak prolévejte, jako květiny na jaře.

·         Jeden den nejezte: pokud to vydržíte, naordinujte si jednodenní půst. Pijte po celý den jen bylinkové neslazené čaje a čerstvé ovocné šťávy, to vše doplňte několika sklenicemi neperlivé čisté vody. Dá se to vydržet a není to zase až tak strašné. Takže pokud to půjde, můžete to po nějaké době zase zopakovat a vaše tělo vám bude vděčné.