Bitcoin se vrací do hry!

Bitcoin se vrací do hry! Potvrzuje to hodnota této kybernetické měny, která poprvé od listopadu 2018 překonala hranici 6000 amerických dolarů. To je v přepočtu 138 tisíc korun za jeden Bitcoin. Samozřejmě v růstu jí pomohl zejména rostoucí zájem investičních společností. Stále však zůstává ve vzduchu vise otázka kybernetická bezpečnost této měny.

bitcoin měna
Nárůst o 60 %
I přes uvedené obavy hodnota Bitcoinu rostla od poloviny listopadu loňského roku, až do 9. května, kdy se podle údajů serveru CoinDesk vyšplhala hodnota přesně na 6076,65 dolarů. To je od začátku letošního roku tedy nárůst o šedesát procent.
Spekulativní teorie
Podle analytiků je rostoucí zájem investičních společností v pozadí nárůstu hodnoty měny. Zatímco v roce 2017, kdy Bitcoin provázely problémy, které vytvářela spekulativní teorie o nebezpečnosti této měny, byla hodnota jednoho kusu přibližně dvacet tisíc dolarů za kus.
Digitální zlato
Protože stále více lidí investujících do Bitcoinů považuje tuto měnu za věrohodné aktivum, lze tak diverzifikovat investiční portfolio. Někteří se vyjadřují, a také tak měnu vnímají, v tom smyslu, že se jedná o druh digitálního zlata.
Krádež Bitcoinů
Devět týdnů je doba, po kterou roste cena Bitcoinu. Jedná se o nejdelší časové období růstu této měny od května 2017. Podle agentury Bloomberg však nyní v polovině května odolala i menšímu výprodeji Bitcoinů, který nastal jako reakce na hackerský úrok na burzu kryptoměn s názvem Biannce. Hackerům se podařilo z ní odcizit více než 7000 Bitcoinů v celkové hodnotě přes 40 milionů dolarů, což je v přepočtu téměř jedna miliarda korun.
bitcoin a dolar
Bezpečnost
Právě bezpečnost je jedním z největších problémů, které se k této kryptoměně vztahují a ovlivňují její zdar či nezdar na burze. I když jeho zastánci stále tvrdí, že je tak zvaně nedobytný, po útoku hackerů je zcela jasné, že to není úplně tak, jak zastánci tvrdí. Celkově již bylo za dobu existence měny odcizeno takové množství, které odpovídá 40 miliardám korun.