Auto VS autobus

Všichni preferujeme jinou možnost dopravy, ale já jsem se chtěla dnes zaměřit na cestování autem versus autobusem.
Už od malička jsem každý rok o prázdninách měla tu možnost vycestovat k moři. Ne vždy ale cesta probíhala dle mých osobních představ a už jsem si šíleně moc přála, abychom byli na místě.
auto s ohrádkou
Auto
Na začátek je nutno říci, že autem jsem cestovala zhruba 3x a autobusem 9x. Proto si myslím, že je toho na porovnání dost. Velmi výhodná výhoda cestování autem je rozhodně to, že jsme pánem naší cesty. Což znamená, že kdykoliv chceme zastavit a třeba se najíst, je to možné. To stejné se může stát například s potřebou na záchod, když jedeme autem, můžeme zastavovat klidně každou hodinu. Z toho ovšem vyplývá první nevýhoda, a to je to, že se nám díky tomu může délka cesty o hodně prodloužit, což je celkem na obtíž. Další nevýhodou je omezené množství na naše zavazadla. Pokud nemáme velké SUV nebo combi auto, tak toho s sebou asi moc nevezmeme. Při cestování na dovolenou k moři to zas tak moc nevadí, protože toho s sebou obvykle moc nebereme, ale když jedeme třeba na hory, tak do kufru dáme jen dvoje lyžáky a je skoro plný. Je proto nutné si dopředu promyslet, jak se rozhodneme cestovat. Tyto výhody a nevýhody jsou pro mě asi nejvýznamnější a vybavily se mi ihned
ulička autobusu
Autobus
Když bych měla autobus srovnávat s cestou v autě, tak co se týče zastávek během cesty, jsou předem určené na každé 3 hodiny cesty. Po nějaké době si na to určitě zvykneme, ale třeba děti s tím mohou mít problém, od toho je ovšem v autobusech často záchod, který můžeme během cesty využívat. O místa na naše zavazadla se sice dělíme s dalšími 40 cestujícími, ale pokud je máme správně označené, nikdy se nám nemohou ztratit a díky velkému kufru v autobuse je možné zde převážet o hodně více věcí, než které bychom nacpali do kufru auta. A to se při cestě na lyžování rozhodně vyplatí.