Rubrika: Auto moto
Posted on

Nejpalčivějším problémem české i evropské dopravy nejsou ani rozkopané silnice, ani problémové dálnice a dopravní špičky či zácpy. Je to docela obyčejné parkování. Zvláště v místech, kde je vysoká koncentrace osob a silný provoz.
brouk na parkovišti

Jiný kraj, odlišné mravy

Také máte pocit, že v některých městech se vybírají tučné poplatky za parkování, přitom se nic zásadního neřeší ve smyslu nedostatku parkovacích míst? Není to sice jen ryze český jev, kdy se pouze inkasuje, ale výstavba zaostává, nicméně ne všude se přistupuje tímto způsobem k neúnosné situaci v městských obytných zónách.
podzemní parkoviště
V Japonsku se alespoň snaží tento problém řešit radikálně. Jistě si vybavíte, že Japonsko je ostrovním státem, resp. souostrovím, že je zde velmi vysoká hustota obyvatel, a že právě zde se projevuje přelidnění velice markantně. Týká se to i automobilového průmyslu a počtu užívaných vozidel. V každé rodině jsou v průměru k dispozici dva až tři vozy, automobilový provoz tu vzrostl několikanásobně a největší potíže představuje parking.
vícepodlažní parkoviště
Nedostatek parkovacích ploch se tu kompenzuje, zvláště v poslední době, podzemními parkovišti s nákladním výtahem. Můžeme o nich s nadsázkou tvrdit, že jde o podzemní mrakodrapy, svůj vůz ukryjete pod zemským povrchem až v hloubce několika desítek metrů.
Tomuto jevu se také přizpůsobuje život tamních obyvatel. Lidé raději odstaví svá vozidla pod zem a využijí volný prostor stavebních parcel pro výstavbu domů, nebo pro sportoviště, dětská hřiště a parkové zóny, auta tu zkrátka mají své důležité místo, ovšem nikoli na úkor životního prostředí. 
Cena za parkování v zemské hlubině je přibližně na shodné úrovni, jako na povrchu, nebo v nadzemním parkovišti, a zájem o tyto služby prokazuje fakt, že jsou místa již předem vyprodána. Výhodou důmyslných podzemních prostor je také zabezpečení před krádeží, ovládání nákladního výtahu speciálními klíči a relativní bezpečí před povětrnostními vlivy.

Číst dále
Posted on

Sedačky v autě patří mezi nejvytíženější místa a jsou používané neustále. Jestliže v autě přepravujeme navíc ještě celou rodinu včetně dětí a domácích mazlíčků, máme o potřebu je vyčistit postaráno. Sedačkám je třeba věnovat dostatek pozornosti a čas od času jim věnovat komplexní čistící péči.
Pokud si nejste jistí, jak se pustit do jejich čištění, potřebujete si nejprve ujasnit, z jakého jsou materiálu. Ten totiž hraje u čištění podstatnou roli. Dost často se lidé o složení materiálu ani moc nezajímají a pak musí dohledávat, jak na něj. Vše samozřejmě záleží na vašich preferencích.
fiat 500
Kožené sedačky v autech potřebují specifickou péči ve formě specializovaných čisticích prostředků. Ale jejich špinění lze i předcházet. Kůže nemá ráda přílišné změny vlhkosti a teplot. Pokud tedy máte vůz garážovaný, je to velká výhoda. Rada, jak předcházet i opotřebení je ta, že byste neměli do auta sedat ve vlhkém oblečení. Stejně tak není dobré na ní nechávat materiály, které mohou působit chemické změny a to jsou například noviny nebo časopisy. Čemu byste se u čištění kožených sedaček měli vyhnout je experimentování s domácími čisticími prostředky, které nejsou primárně určeny na čištění kůže. Mohli byste ji totiž nenávratně poškodit. Ať už se jedná o jar apod.
závodní auto
Také textilní sedačky zasluhují náležitou péči. Základem je vysávání nečistot. Odstraníte tak ty největší s oblibou způsobované dětmi a zvířaty. Ať už se jedná o srst, drobky apod. Pakliže se chystáte použít jakýkoli odstraňovač skvrn, je dobré jej vyzkoušet nejdříve někde, kde uvidíte reakci a nepřiděláte si tak starosti s nechtěnou skvrnou, která navíc už opravdu nepůjde vyčistit. Existují také tzv. babské rady třeba na skvrny od kávy. Ty je dobré nejdříve navlhčit vodou a potom aplikovat čistidlo na sklo a nechat působit zhruba pět minut. Po setření hadříkem by měla být skvrna pryč.

Číst dále


Už jste někdy dříve slyšeli o tzv. ketodieta? Tahle dieta je založená právě na tom, že díky zvýšenému příjmu bílkovin, sníženému příjmů sacharidů a tuků se ve vašem těle vytvoří stav, který se jmenuje ketóza a díky tomuto stavu bude vaše tělo spalovat pouze a jen tuky, to je jasné. Rozhodněte se ještě hned dneska a dopadne to pro vás skvěle. Připojte se i vy k celé řadě našich na maximum spokojeným klientům a všechno dopadne dobře. Zhubnete zejména tuky a to je hlavně předností této diety. Nebude to jako u ostatních diet, kde hubnete převážně svaly, ale u téhle diety budete hubnout hlavně tuky, to je opravdu důležité.
ploché břicho
Rozhodněte se ještě hned dneska a dopadne to skvěle. Naše ketodieta se vám bude opravdu moc líbit, protože je vhodná jak pro ženy, tak i pro muže nezávisle na věku. Pokud máte nějaké vážné zdravotní komplikace, tak byste měli co nejrychleji zajít k lékaři a konzultovat s ním tenhle váš krok a rozhodnutí a udělat tento první krok a dopadne to všechno opravdu skvěle. Vyberte si třeba hned všechno, co budete chtít.
zápisky hubnutí

Nízké ceny

U nás najdete právě tuhle skvělou keto dietu a báječným recepty za skvělé ceny. V ceně je konzultace, vytvoření jídelního plánu a naše instantní jídla. Vyvolat v těle ketózu je opravdu velice náročné a měli byste to udělat hlavně pomocí našich jídel, která jsou nastavená nutričně přesně tak, jak by měla být. Rozhodně tohle dopadne dobře a vy jistě zhubnete přesně to, co budete chtít. A to jsou hlavně tuky. Je to skvělé i pro všechny sportovce, tak na nic nečekejte. Vyberte si to třeba hned. Měli byste se rozhodnout třeba hned dneska a uvidíte, že to bude opravdu skvělé a pro vás pro všechny jednoduché řešení, kterým vyřešíte jednoduše, efektivně váš problém s váhou. Pokud se bojíte jojo efektivně, tak toho se bát nosíte. Pokud se pak opatrně vrátíte zpět, tak to nebude vůbec nijak dramatické.

Číst dále

Ať je to milované vozidlo, nebo spolehlivá motorka, vždycky potřebuje Vaši neutuchající péči. Pravidelné kontroly technického stavu je prevencí před nečekanými nepříjemnostmi. To ví každý. Právě proto byste měli tuto důležitou zásadu precizně dodržovat i Vy.
motorkář na silnici.jpg
Je to jako zlý sen.
Nejede!
Ona nejede!
Ano, zastavila se a její melodické předení motoru bylo náhle přerušeno!
Zůstali jstestát někde v poli a rvete si vlasy, že jste se na ten rozvodový řetěz měli přece jen pečlivěji podívat? Už delší dobu jste slýchávali nezvyklý zvuk při jízdě. Možná jste se i podívali, čím to může být způsobeno, a možná jste se i poradili s kamarádem z klubu motorkářů. Ale nechali jste to být, protože jste nic závažného nezaregistrovali. A ono je to tu, viďte? Kolik máte naježděno na inkriminovaný rozvodový řetěz? Dost, viďte? A víte, že nic není věčné, že jo? No, právě proto teď stojíte v poli, nikde ani živáčka. Snad máte nabitý mobil, abyste mohli přivolat pomoc. Možná bude ve Vašem případě odtahová služba nejlepším řešením, než abyste volali kamarádovi ve zbrani. Inu to je tak, když se něco podcení. Takže nic. Ani mobil nemá potřebnou šťávu. Můžete se vztekat jakkoliv chcete. Můžete si i nadávat. Nebo můžete nadávat na nekvalitní produkty. Nic Vám nepomůže. Jen oči pro pláč a kýbl pro nervy.
Máte orosené čelo? Jste celí propocení? Co se děje? Nebojte, právě jste se probudili ze zlého snu.
kolo suzuki.jpg
To byl ale hrozný sen, viďte?
Tady vidíte, že i ve snu se Vám zdají takové nepříjemnosti spojené s rozvodovým řetězem na Vaší motorce! A to je znamení, víte to? Budík na nabitém mobilu zazvoní teprve za hodinu. Co to tedy pro Vás znamená? Sen Vás zachránil před nečekanými nepříjemnostmi na plánovaných cestách! Zkontrolujte rozvodový řetěz, nebo ho raději rovnou hned vyměňte a teprve pak se vydejte vstříc svobodnému dobrodružství se svým spolehlivým strojem!

Číst dále

Možná vám právě vrtá v hlavě, jak přepravit nějaký objemný, těžký náklad, který se nevejde do vašeho osobního automobilu. Může to být naprosto cokoli. Třeba staré harampádí v případě, že vyklízíte půdu po babičce anebo materiál na stavbu. Je mnoho věcí, které lidé běžně převážejí z místa na místo, často už jen po nákupu u obchodníka, vždyť bohatě stačí, abyste si koupili třeba novou sedačku anebo stůl, a problém s přepravou domů je najednou na světě.

provedení přívěsu

Ovšem všechny tyto starosti si budete moci ušetřit, pokud si pořídíte praktické tažné zařízení. Tato věc stojí pouhých několik tisíc korun včetně odborné montáže, takže se nejedná o finanční položku, která by jakkoli zruinovala váš domácí rozpočet. Ba naopak, do budoucna mu výrazně uleví. Stačí si jen vybrat takové tažné zařízení, které odpovídá značce vašeho vozu.

Máte-li tedy doma zaparkovanou škodu octavii, pak se bude jednat o tažné zařízení octavia 2 anebo v případě jiné značky automobilu o úplně jiné, které jí odpovídá. A jakmile bude tažné zařízení připevněné na vašem vozidle, budete s ním moci převážet, co vás jen napadne, ať už s pomocí vozíku, který si můžete buď koupit anebo zapůjčit, tak s pomocí speciálních přívěsů, například pro převoz lodí anebo třeba vyrazíte na dovolenou s obytným přívěsem. A uvidíte, že od této chvíle výrazně ušetříte.

přívěsy aut

Nebudete už nikdy muset platit za přepravu zboží až k vám domů. Drtivou většinu věcí si budete sami moci přestěhovat z místa na místo, a taková dovolená ve vlastní režii a s vlastním ubytováním je vůbec výhodná záležitost. A to ještě nemluvíme o tom, že když se vám na daném místě nebude líbit, můžete kdykoli jednoduše tak zvaně zvednout kotvy a odjet o kus dál. Proto vůbec neváhejte a pořiďte si své praktické tažné zařízení co nejdříve, abyste již zítra byli naprosto nezávislí.

Číst dále