Zdravé dobroty na váš stůl, nebo jako milý dáreček

Zdravé mlsání je poslední dobou čím dál populárnější. Spojuje oblibu lidí dopřát si něco dobrého, ale zároveň se vyhnout zbytečné chemii, a nezdravým požitkům. Pokud rádi objevujete nové chutě, a čas od času někoho obdarujete nějakým tím zdravějším mlsáním, pak musíte vyzkoušet tyto dobrůtky.

Marmeláda z muchovníku

Muchovník olšolistý, aneb indiánská borůvka, je skvělým zdrojem hořčíku, draslíku, vápníku, obsah vitamínu C v něm je vyšší než například u pomerančů, nebo kiwi, využívá se jako antioxidant, je vhodný i pro diabetiky, a také pro prevenci proti rakovině. Ne nadarmo tedy patří mezi super potraviny. Jeho nesporným bonusem je však i skvělá sladkokyselá chuť, kterou můžete zaznamenat například muchovník marmeláda. Lze ji namazat na chleba, použít jako náplň palačinek, přidat do bílého jogurtu, nebo ji mlsat jen tak po lžičkách.

croisanty a marmeláda

Bio shot

Už jste slyšeli o dobrotě zvané Bio shot? Jedná se o koncentrovanou ovocnou šťávu, která obsahuje obrovské množství vitamínů, a používá se například po cvičení, nebo jako vitamínový nápoj. Pije se obvykle po panácích, a už dva panáky denně vám pomohou s budováním imunity, detoxikací těla a organismu. Svým způsobem funguje jako energetický nápoj, ale bez nezdravých látek a toxinů. Vychutnat si jej můžete například v kombinaci zázvor a citrón, zázvor a rakytník, nebo zázvor a malina.

Špaldové těstoviny

Těstoviny jsou oblíbenou přílohou, kterou využívá většina domácností k omáčkách, masu, nebo k zapečení. Mnoho lidí se však rádo vyhne chemickému složení, a volí zdravější varianty. Tou nejlepší jsou pak špaldové bezvaječné těstoviny, které obsahují vlákninu i rostlinné bílkoviny. Ať už zvolíte nudle, kolínka, nebo třeba penne, jistě si vychutnáte tuto dobrotu s lehce oříškovou chutí.

příprava špaget

Bio bio a bio

Pokud si rádi užíváte chutných bio dobrot, vyhněte se obchodním řetězcům, kde se velké množství potravin tváří jako bio, ačkoliv je v nich přidaná chemie, a ještě k tomu se prodávají za přemrštěné ceny. Zdravé dobroty nakupujte od farmářů, ve zdravé výživě, nebo z pohodlí domova na e-shopu Koldokol.