Jaké výhody má stojánková baterie

Každý, kdo někdy navštívil obchod s potřebami pro domácnost či pro kutily ví, jak velké množství nejrůznějších typů vodních baterií existuje, ať už co do tvaru či do použitého materiálu. Každý si tedy může vybrat takovou, která mu bude vyhovovat.

Jedním ze základních rozdělení je pak na baterii stojánkovou a nástěnnou. Jak již jejich názvy napovídají, liší se hlavně svým umístěním. Zatímco ta nástěnná je umístěna na zdi nad vanou, sprchovým koutem či umyvadlem, stojánková baterie je jejich součástí. Je zabudována do okraje tohoto zařízení.

kbaterie2

Je také jasné, že oba typy nebudou stejně oblíbené. A skutečně. Zatímco v domácnostech najdeme především nástěnný typ, na veřejných místech, jako jsou restaurace, hotely či nákupní centra, je pak obvyklejší stojánková.

Můžeme se samozřejmě ptát, proč tomu tak je. Odpověď zní, že stojánkový typ je poměrně složitější na zabudování, a tím pádem i dražší. Většina lidí tedy nemá důvod za něj utrácet, když nástěnná baterie udělá naprosto stejnou službu.

Naopak na veřejných místech je vzhled velmi důležitý. Je totiž potřeba přilákat zákazníky, a udržet je. A to znamená mít i pečlivě upravené koupelny. A zde se právě musí počítat s tím, že zdaleka ne každý je stejně vysoký.

vana2

Typickým příkladem jsou zrcadla nad umyvadlem. V domácnosti je potřeba jej umístit nad nástěnnou baterii. To však znamená, že lidé s nižší výškou jej nebudou moci tak pohodlně používat. Stojánkový typ tento problém řeší. Díky němu je možné mít zrcadlo již od umyvadla.

Dále je zde také fakt, že zde není takové nebezpečí, že se při opakovaném použití utrhne. Není totiž dost dobře možné se na ni pověsit. Proto není divu, že je u majitelů veřejných zařízení stále oblíbenější. A zdá se, že její obliba i nadále poroste.

Pokud jde o váš domov, pak zde záleží jen na vás, pro jaký typ se rozhodnete. Je však dobré před výběrem zvážit veškeré faktory, ať pak nelitujete.