Co je základem dobrého SEO webdesignu?

Oblast SEO můžeme česky nazvat jako „search engine optimization“. Celá oblast se zaměřuje na to, aby vaše webové stránky byli pomocí správně nastavených strategií a metod na prvních příčkách ve vyhledávání podle různých klíčových slov. Cílem je, aby se jednalo o nereklamní zobrazování stránek na vrcholku příček vyhledávání. Průzkumy totiž dokazují, že až 80 % uživatelů klikne první na nereklamní článek, než na reklamní, i když ty se jim na stránce zobrazí dříve. Správně nastavená oblast SEO může nesmírně pomoci vašemu podnikání a zvýšit vaši prodejnost. Na webovém designu pracuje spoustu lidí SEO týmu, včetně konzultantů SEO.

SEO

Správný SEO webdesign tvoří vaši stránku přehlednou tak, aby se na ní zákazníci či potencionální zákazníci dobře zorientovali. Právě to je klíč k úspěchu. V dnešní době, kdy má člověk v prostředí internetu nesmírné možnosti a ze všech stran se na něj valí tisíce odkazů s podobným zaměřením, jako máte vy, nebude ztrácet čas na stránce, kde nemůže najít to, co potřebuje. Průzkumy ukazují, že člověk věnuje pozornost stránce na které je pouze pár vteřin, a pokud se mu zdá nepřehledná, odejde a hledá nějakou, která pro něj bude jednodušší v orientaci.

V rámci webdesignu jsou důležité i SEO popisky, krátké reklamní texty, které mají za účel zvýšit prodejnost vašich produktů. Tyto popisky obsahují klíčová slova, pomocí kterých zajistíte, že se zákazníkům budou zobrazovat právě vaše stránky.

seo

Důležité je tedy kvalitně a přehledně vytvořené menu, popisky, rozložení stránky ale i celkový design, který by měl být příjemný na pohled a korespondovat s účelem a zaměřením vašeho webu. Na vytvoření kvalitního webdesignu SEO si najměte určitě profesionálního pracovníka, který této oblasti rozumí. Oblast SEO je rozhodně jeden z okruhů, do kterých byste se neměli bát investovat, především v počátcích vašeho podnikání.