Badminton aneb zábava pro každého

Co vám přinese tento sport

Lépe se poznáte – badminton je ideální hra pro seznamování v rámci partnerského vztahu. Jde totiž o to, že se tu uvolníte, přijdete na jiné myšlenky a budete při hře více přirození a méně strojení. Lidé se poznávají nejlépe právě v takovýchto situacích, kdy si připadají neohrožení, v bezpečí a také nejsou pod dozorem či zorným úhlem pozorovatelů, kteří si dotyčného kriticky měří.

košíček na badminton

Zlepší se mezilidská komunikace – hra může přispět i k uvolnění napjatějších vztahů v rodinách nebo v zaměstnání, s badmintonem si snáze uvědomíte, že život je stejně jen taková hra, a že není cílem být mrzout a neustále napnutý, jako struna, ale naopak být volný a užívat si svého vlastního já, milovat jej a milovat také všechny ostatní, bez podmínek.

rakety a košíčky na badminton

Antistres – proti stresu si pořizujeme různé míčky, plastelínu, figurky, natahovací pásky a gumy, masážní přístroje a někdy také sáhneme po antidepresivech. Nežli zvolíte cestu skrze medikamenty, zkuste se raději více hýbat. Běžte se ven projít na čerstvý vzduch a vezměte s sebou badmintonové rakety. Badminton si můžete s plastovými košíčky zahrát, kde vás napadne, a odkud vás nikdo nevyžene, např. ze soukromého pozemku. V zásadě to půjde před domem na trávníku, na písečné pláži, u rybníka, u přehrady, na chalupě a třeba i na horské louce.

Možná shodíte i nějaké to kilo navíc – nadváha nepřináší nikomu z nás nic dobrého, a zbavit se nějakého kila podkožního tuku je jen ku prospěchu. Badminton není sice posilovna nebo atletický stadion, ale když se mu věnujete cílevědomě, uvidíte, že se výsledky vašeho snažení dostaví. Chce to jen zlepšit jídelníček a vyřadit z něj cukrovinky, uzeniny a obecně výrobky z bílé necelozrnné mouky a rafinovaného cukru. K badmintonu pak můžete přidat i jízdu na kole, plavání, turistiku, a můžete to zkusit i na zahradní trampolíně.