Potřebujeme půjčku?

Život sám je ten nejlepší spisovatel a jen těžko se mu v tom dá zabránit. Dokáže někdy situace zamotat takovým způsobem, že člověk neví kudy kam. A pokud se toho nahrne více… Někdy je potřeba více peněz, tedy, větší částky. Takže je nutno si vzít půjčku, jenže tu nám nedá každý. Navíc, každá půjčka ať už je od kohokoli se musí poctivě splácet. Kdo tak nečiní, dostává se do koles stroji, jež se nazývá exekuce a ta se zastavuje jen velmi těžko. Každou půjčku je tedy třeba si pečlivě rozmyslet. Je třeba uvážit, že se splácí dlouhá léta, nikoli rok či dva. A také je tedy třeba vzít v potaz možné snížení příjmů a je jedno, zda to způsobí propuštění do důchodu, nebo cokoli jiného.

peníze

Musíme se smířit s tím, že jako starší budeme mít prostě nižší příjmy, s tím asi nic nehne. Znamená stáří hlad Hypoteka-bez-registru? Samozřejmě, že ne. Hlad jsme snad v tomto státě již snad definitivně vymýtili, a kromě jistých skupin lidí asi netušíme ani co to je. A hlad v souvislosti s půjčkou je taktéž nesmysl. Pokud se tedy už stane, že se nějak sníží příjmy, je nejhorší reakce splácet méně, než je ve smlouvě, nebo ještě horší varianta, přestat splácet úplně.

peníze

To je přesně ta cesta, která vede k velmi nepříjemným následkům. Jak tedy postupovat, když nemáme ani naspořeno? Jeden jediný postup je návštěva věřitele. Zde poctivě vylíčit celou situaci a pokud je věřitel jen trochu solidní, bude hledat cestu, jak dále splácet, aniž to zasáhne vaše finance nějak hluboko. Věřte, že i on má zájem na vrácení svých peněz, než aby se pouštěl do složitých a nákladných soudních tahanic s nejistým výsledkem. Když jej vyhledáte, rozuměj věřitele, velmi pravděpodobně vám sníží měsíční splátky na přijatelnou mez. Je však jasné, že tím pádem budete splácet o něco déle a že vám asi stoupne částka kterou vrátíte.