Podložka pod bazén

Geotextilie je název pro podložku pod bazén. Tato podložka pod bazén se instaluje v případě nadzemního typu. Jakmile si zakoupíte nadzemní bazén, neměli byste zapomínat ani na geotextilii, protože právě ta tvoří jakýsi poklad pod bazénem. Chrání dno bazénu před roztržením, poškozením a před negativními vlivy z prostředí.

divoká tráva

Způsob použití

Geotextilie pod bazén se instaluje v případě nadzemního bazénu. Nejprve si na své zahradě vyberete místo, kde bude bazén stát. Následně je potřeba terén vyrovnat. Jakmile jej vyrovnáte a odstraníte veškeré ostré, hranaté nebo nežádoucí předměty z půdy, můžete nanést tenkou vrstvu jemně prosetého písku. Na této ploše však nikdy nesmí zůstat žádné drny, kameny či ostré nebo hranaté předměty, které by vyčnívaly a bránily postavení bazénu. Plocha by měla být rovná a neměly by se v ní vyskytovat žádné nežádoucí prvky. Na písek pak už jen stačí položit právě tuto podložku.

pod hladinou

Podložka chrání dno před protržením. Zabraňuje také jakémukoliv poškození. Chůze po dně bazénu bude příjemnější. Podložka je vyrobena z velmi odolného materiálu. Ten má opravdu dlouhou životnost, vyznačuje se odolností vůči plísním a bakteriím či nežádoucím mikrobům. Zabraňuje také prorůstání trávy. V přírodním podkladu se toho vyskytuje opravdu mnoho, a proto tato podložka chrání dno před všemi nepříznivými vlivy z venkovního okolí, před vlhkostí nebo protržením.

  • Podložky se samozřejmě rozlišují podle velikosti, a proto si můžete vybrat přesně podle velikosti, kterou budete potřebovat.
  • Podložka je vždy nezbytnou a důležitou součástí každé výstavby nadzemního typu bazénu.
  • Léto už volá, užívejte si plavání a dovádění s dětmi.

malá sedmikráska

Abychom si mohli být jistí, že nám voda zbytečně neunikne nějakou malinkatou škvírkou v podlaze bazénu, pak je nezbytné zaopatřit dno právě podložkou, která bude chránit dno bazénu před nežádoucím poničením, protržením nebo znehodnocením. Podložka vlastně chrání dno i před jinými nežádoucími vlivy, než je jenom roztržení plachty. Chrání také před nežádoucími bakteriemi, plísněmi a mikroby. Zabraňuje prorůstání travin a plevelu a proto je skvělou a tradiční ochranou každého nadzemního typu. Stačí ji umístit pod dno bazénu, kde bude tvořit jakousi ochrannou bariéru mezi zemním povrchem a plachtou bazénu.