Malý přístřešek

Pod pojmem malý přístřešek si lze představit téměř cokoli. A co to tedy je? Za malý přístřešek je považována stavba, která není se zemí spojen základy a má maximálně tři postranní stěny a střechu. Za malý přístřešek se tedy dá považovat autobusovou zastávku, která nad sebou má střechu, přístřešek na dřevo, aby do něho nepršelo, přístřešek pro pasoucí se zvěř, aby se mohla ukrýt před povětrnostními podmínkami, Váš garážový přístřešek i Vaše pergola pro venkovní stolování a posezení s přáteli. Malým přístřeškem je i stánek na trhu, který je chráněn shora.
přístřešek na rybaření
Malé přístřešky mohou být z různých materiálů. Mohou být ze dřeva, plastu, kamení, cihel, betonu, plachty, dokonce také ze stanoviny. Z látky používané na stany se vyrábí malé přístřešky na ochranu před sluncem na pláži, ale také přístřešky pro rybáře, kde je rybář ze tří stran chráněn proti větru, ze shora proti dešti a takový přístřešek je tak vysoký, aby v něm rybář mohl v klidu stát, ale i sedět na rybářské židli.
Z toho nám vyplývá, že malé přístřešky jsou všude kolem nás a mají různé využití. Jejich odolnost a trvanlivost je velice závislá na materiálu, ze kterého jsou vytvořeny.
muž na zastávce
Chcete pořádat grilování a velké posezení s přáteli k nějaké příležitosti, nebo jen tak a nemáte kam se schovat před případným špatným počasím? Protože počasí Vám Vaše plány dokáže snadno překazit. Přiletí mrak, začne pršet a máte po příjemném posezení. To se Vám nestane, když budete vlastníky přístřešku, kde se schováte před pálícím sluncem i před deštěm. Proto neváhejte a nenechte si překazit už ani jeden dýchánek počasím, pořiďte si svoje vlastní a uděláte dobře.
Ráno nebudete muset ometat sníh z auta, do dřeva Vám nebude pršet a způsobovat tak hnití, počasí nedokáže překazit Vaši oslavu. Na pláži Vás nebude bolet hlava od sluníčka a na rybách u řeky či rybníka už nenastydnete, protože budete chráněni před deštěm i větrem.