Jaké výhody má pro sídlo firmy Praha

Založení firmy není nic snadného. Je spojeno se spoustou rizik, zvláště v dnešním tvrdém tržním prostředí. Jen málokdo se dokáže skutečně prosadit. Většina nových firem však do jednoho roku ukončí svou činnost. Jednou z věcí, která může pomoci, aby se to netýkalo právě vás, je i správný výběr sídla firmy.

Není pochyb o tom, že tato lokalita je důležitá. Vše začíná již výběrem města. Je jasné, že když bude sídlo firmy Praha Sídlo firmy Praha 5, budete v podstatně lepší pozici, než když bude někde v malé obci. Avšak ani Praha automaticky neznamená, že budete úspěšní.

Praha2

Záleží totiž také na tom, kde přesně v daném městě budete sídlit. Pokud to bude v centru, ideálně tam, kde je nákupní zóna, pak máte poměrně dobrou pozici. A věřte, že pozice v centru malého města může být v konečném důsledku výhodnější než na okraji Prahy.

To vše se samozřejmě týká především prodejen a míst, kde aktivně se zákazníky komunikujete. Proto by mělo mít nejen vhodnou pozici, nýbrž také být dostatečně reprezentativní. Technicky vzato můžete uvést jako sídlo své firmy vaši adresu, avšak mít schůzky se zákazníky či dodavateli v obýváku, kde vám často ještě pobíhají děti či domácí mazlíčci příliš dobrým dojmem nepůsobí.

Pokud se ovšem jedná o výrobní proces, pak zde platí zcela jiná pravidla. Zatímco ústředí, kde budete skutečně komunikovat se zákazníky a dodavateli, byste měli zařídit podle výše uvedených zásad, samotnou provozovnu, kde se bude vyrábět, do centra města neumístíte.

penize3

Je to především proto, že by porušovala smogové a hlukové limity, nehledě na to, že průjezd pro nákladní automobily přivážející materiál či odvážející výrobky do skladu, by byl leckdy obtížný. Proto jsou tyto haly umisťovány do speciálních zón na okrajích měst, kde příliš nevadí a kde k nim lze vést silnici, aniž by musel procházet městem a její provoz rušit místní obyvatele.

Jak vidíte, není to příliš jednoduché. Ale věřte, že dodržení těchto zásad se nakonec vyplatí.