Bez čeho se na své zahradě určitě neobejdete

Místo klidu a relaxace

Aby nebyla zahrada jen místem, kam chodíte pracovat, měli byste si v ní vytvořit oázu klidu. Nějaký příjemný koutek, kde budete číst oblíbené knihy, popíjet kávu, nebo se scházet s rodinou a přáteli. Abyste se zde cítili dobře, obklopte se zelení. Výhodou bude, že na vás neuvidí sousedi a zelená barva působí na člověka pozitivně. Důležité je i pohodlné sezení či ležení. Ať už si vyberete lehátko, houpací křeslo nebo relaxační hnízdo, je důležité, abyste se vy cítili dobře. Svůj koutek můžete využívat i za deště, pokud ho alespoň částečně zastřešíte. A čím ho ještě doplníte, už bude záležet jen na vás. Obklopte se věcmi, které máte rádi. Pokud trávíte v kuchyni pár hodin týdně, určitě víte, jak důležité je koření a bylinky.

osvěžující_drink

Pro kuchaře a kuchařky

A není nad to si vypěstovat vlastní bylinky. Většina z nich je nenáročná a nepotřebuje příliš péče. Jediné, na co musíte dát pozor, je, která bylinka má ráda sluníčko, která polostín, a která raději stín úplný. Potom postačí občas zalít a můžete si vychutnávat Mojito z domácí máty nebo meduňkový čaj pro lepší spánek. A existuje mnoho dalších nenáročných bylinek.

Trocha osvěžení v horkých dnech

Už několik let se v našich podnebných podmínkách vyskytuje léto, které bývá extra teplé. Po celém dni v rozpáleném městě utíkáte domů, kde máte alespoň trochu chládek. A co byste ještě řekli tomu, kdybyste se mohli ponořit do vlastního bazénu? Na trhu je ohromná nabídka různých velikostí a tvarů bazénů a technologie už je tak vyspělá, že bazén nebude potřebovat velkou péči. Filtrace a chlorové tablety zajistí, že vám voda vydrží průzračná celé léto.

průzračná_voda

Možná si říkáte, že na bazén nemáte na zahradě místo, anebo je pro vás drahý a zbytečný. Ovšem můžete si dopřát osvěžení v podobě zahradní solární sprchy. Můžete pod ní skočit kdykoliv, když budete potřebovat vzpruhu. Ať už po náročném dni v práci nebo po okopávání vašeho záhonku s bylinkami.